TIC HOLDING Header
  • USD 19.109
  • EUR 20.695
  • Altın 1202.083
  • BIST 100 4973.14
  • Ekonomi

Tüm bankalar QNB Mobil’de

- QNB Mobil'in Açık Bankacılık teknolojisi ile kullanıcılar, bankacılık işlemlerini farklı banka uygulamaları kullanmaya gerek olmadan QNB Mobil'den görüntüleyebilecek - Bu sayede kullanıcılar, tüm vadesiz bankacılık işlemlerine QNB Mobil'i kullanarak tek bir uygulama üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilecek
AA -

İSTANBUL (AA) - QNB Finansbank'ın güvenli bir dijital bankacılık teknolojisi olarak kullanıcılarına sunduğu açık bankacılık, üçüncü kişi hizmet sağlayıcıların kullanıcılarına verdiği izin ile finansal bilgilere belirli koşullarda erişim imkanı sağlıyor.

QNB Finansbank'tan yapılan açıklamaya göre, bu sayede kullanıcılar, QNB Mobil'i kullanarak tek bir uygulama üzerinden diğer bankalardaki vadesiz hesaplarına hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabiliyor. QNB Mobil kullanıcıları, diğer banka hesaplarının gözlemini ve bu hesaplarından para transferlerini, tek bir izin ile QNB Mobil'den gerçekleştirebiliyor.

Açık bankacılık teknolojisi ile kullanıcılar, diğer bankalardaki vadesiz TL ve döviz hesaplarını, hesap adet sınırı olmadan, QNB Mobil'de tek bir ekrandan görüntüleyip hesap hareketlerini takip ederken, diğer banka vadesiz hesaplarındaki para transferlerini yine QNB Mobil üzerinden yapabiliyor.

Bireysel müşterilerin yanı sıra firmalar da uygulama üzerinden izin verdikleri diğer bankalardaki tüm hesaplarına tek bir yerden, Dijital Köprü Platformu'ndaki "Tüm Bankalar" uygulamasından hızlıca ulaşabiliyor ve para transferlerini gerçekleştirebiliyor.

- "Müşterilerimize açık bankacılık teknolojisini kullanarak hızlı ve güvenli çözümler sunmayı hedefliyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen QNB Finansbank Bireysel Bankacılık ve İşletme Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Enis Kurtoğlu, finansal teknoloji ekosisteminin hızla geliştiği günümüzde piyasada yeni ödeme çözümlerinin de ortaya çıktığını belirtti.

Açık bankacılığın devreye girmesiyle finans sektörü için yeni bir dönemin başladığını aktaran Kurtoğlu, şunları kaydetti:

"Biz de QNB Finansbank olarak, bireysel ve kurumsal müşterilerimize açık bankacılık teknolojisini kullanarak hızlı ve güvenli çözümler sunmayı hedefliyoruz. Açık bankacılık teknolojisi, müşteri deneyiminin ön plana çıkmasına, bankacılık ve finans sektöründeki rekabetin güçlenmesine, şeffaflığa ve sunulan ürün ve hizmetlerin derinleştirilmesine de olanak sağlayacak. Bu nedenle açık bankacılık, ilgili tüm taraflar için fırsatlar yaratacak ve fayda sağlayacaktır. Bu süreçte tasarım odaklı düşünme, müşteri odaklı tasarım gibi kavramlara bugün daha çok odaklanıyoruz. Müşterilerimize kendilerinin merkezinde olduğu kesintisiz dijital bir deneyim sunmak birincil hedeflerimizden biri. Bankacılık sektörü ciddi bir dönüşüm içerisinde ve biz de sürdürülebilir yeni yatırımlarla QNB Finansbank'ı bu yeniliklerin merkezinde tutmayı amaçlıyoruz."