TIC 600*160
  • Genel

Aksaray'da bayrak yürüyüşünde katılımın az olmasına tepki

Aksaray’da Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanlığı tarafından Diyarbakır’da indirilen Türk Bayrağına yönelik yapılan tepki yürüyüşünde yoldan geçen bir gurbetçi kadın, bayrak yürüyüşüne katılımın az olmasına sitem etti.
Aksaray'da bayrak yürüyüşünde katılımın az olmasına tepki
AKSARAY / İHA - Aksaray’da Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı'nda indirilen Türk Bayrağı’na yönelik BBP İl Başkanlığı tarafından "Bayrak" yürüyüşü organize edildi. Cuma Namazı’nın ardından Ulu Cami önünde toplanan BBP İl Başkanı Başkanı Ahmet Karaman ile birlikte bir grup partili, Türk bayrağı açarak Hükümet Meydanı’na kadar yürüdü. Burada bir açıklama yapan İl Başkanı Ahmet Karaman, “Diyarbakır’da bir askeri kışlada bayrağın indirilmesine bir anlam verebilmek mümkün değildir. Şu atasözünü tarihe bir daha yazalım; 'Su uyur, düşman uyumaz', yani, asker uyur ama düşman asla uyumaz. Onun için her saat, her saniye tetikte olmak mecburiyetindeyiz. Gökyüzündeki bu ay yıldızlı bayrağımız bizim şerefimiz, gururumuz, bizim hürriyetimiz” dedi.

GURBETÇİ KADINDAN SİTEM
Açıklamanın ardından yoldan geçen ve Avrupa’da yaşadığını söyleyen Aksaraylı gurbetçi Mürüvvet Coşkuner (54), bayrak yürüyüşüne katılımın az olmasına isyan ederek, “Yarın elinizden Aksaray’ı da alırlar. Böyle toplantıdan niye kaçıyorsunuz ki. Nasıl tırmanırmış direğe bir bakacak bir. Şurada kaç kişi var bir bakın hele Allah’ını seversen. Ben Avrupa’da yaşıyorum ama vatanım için canımı veririm canımı. Ben vatan ve bayrak için canımı feda ederim. Ama kaç kişi var burada bir bakın. Canileri, teröristleri, kaçakları, şebekeleri yakalayın da içeri atın. Bu vatan bizim vatanımız. Şurada kaç kişi var bakın hele, yazıklar olsun yazıklar. Kadınlar giderse ben canımı veririm bayrağıma. Polisime, askerime canım kurban” dedi.

Yapılan basın açıklamasının ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.
TIC Detay Altı
Yorum Yazın