TIC HOLDING Header
  • USD 28.914
  • EUR 31.768
  • Altın 1895.396
  • BIST 100 8119.77
  • Genel

Atıkları getirip harçlıkları aldılar

"Getir Atığını Al Harçlığını" kampanyası çerçevesinde İlkadım Belediyesi Atık Toplama Merkezi (ATOM) otobüsüne atıklarını getiren 10 bin 800 kişiden 50’si çekilişle 500 TL kazandı.
ATOM otobüsüne yalnızca atıkları getirenlerin katılabileceği çekilişte her ay 50 aileye 500 TL sahiplerini buluyor. 10 aylık bir süredir devam eden “Getir Atığını Al Harçlığını” projesi kapsamında belediyenin toplantı salonunda Samsun 8. Noter Katibi Cahit Cengiz Gülsevin gözetiminde 10 bin 800 bilet arasından kazanan 50 kişi yapılan çekilişle belli oldu.
Programda konuşan ve atık ayrıştırmanın önemine değinen İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık, “Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’ın hassasiyetle üzerine durduğu Sıfır Atık Projesi’ne öncülük etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Geri dönüşebilir atıkların kaynağında ayrıştırılması, israfın önlenmesi, çevre duyarlılığının artırılması ve toplumda farkındalık oluşturulması amacıyla bilgilendirme çalışmalarına devam ediyoruz. Davranışların insanlarımızda alışkanlık haline gelmesi zaman alıyor. Biz de bu noktada geri dönüşüm bilincini ilçe halkımıza aşılama gayreti içerisindeyiz. Gelecek nesillere bırakacağımız en büyük miras daha temiz bir çevre olacak. Bunun için çalışıyoruz” dedi.
Konuşmasının ardından ilk 5 talihliyi İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık kutudan çekti. Geri kalan 40 asil 10 yedek talihli biletleri ise noter katibi tarafından belirlendi.