TIC HOLDING Header
  • USD 28.924
  • EUR 31.19
  • Altın 1886.232
  • BIST 100 8052.61
  • Genel

Azerbaycan: “Azerbaycan meşru askeri hedefleri hassas güdümlü mühimmatla vuruyor”

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hikmet Haciyev, “Azerbaycan’ın Karabağ bölgesinde konuşlu Ermeni Silahlı Kuvvetleri silahsızlandırılmalıdır. Azerbaycan meşru askeri hedefleri hassas güdümlü mühimmatla vuruyor ve kesinlikle sivillere zarar vermekten kaçınıyor” dedi.
Azerbaycan ordusunun Karabağ’da başlattığı terörle mücadele operasyonu devam ederken, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hikmet Haciyev operasyona ilişkin açıklamalarda bulundu. Hacıyev, Karabağ’daki Ermenistan yanlısı yasa dışı bölücü kukla rejimin kendisini feshetmesi gerektiğini vurgulayarak, “Azerbaycan’ın Karabağ bölgesinde konuşlu Ermeni Silahlı Kuvvetler silahsızlandırılmalıdır. Azerbaycan meşru askeri hedefleri hassas güdümlü mühimmatla vuruyor ve kesinlikle sivillere zarar vermekten kaçınıyor” dedi.
Azerbaycan’ın Karabağ bölgesindeki Ermeni asıllı sivillerin hakları ve güvenliklerinin Azerbaycan Anayasası ve uluslararası yükümlülükleri çerçevesinde sağlanacağını açıklayan Hacıyev, Karabağ’da Ermenistan yanlısı sözde rejimin askeri ve sözde hükümet yapılarının feshedilmesi ve yasa dışı Ermeni silahlı kuvvetlerin silahsızlandırılması çağrısını yineledi.