TİC Holding Header
  • USD 31.071
  • EUR 33.679
  • Altın 2032.218
  • BIST 100 9374.2
  • Genel

Babalar ve çocuklar mutfakta

Adana Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nca; Babalar ve Çocuklar Mutfakta Atölyesi düzenlendi.
Babalar ve çocuklar mutfakta
Atölye çalışması; Adana Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı Merkez Gündüz Bakımevi’nde eğitim gören 13 öğrenci ve babalarının katılımı ile bir alışveriş merkezinde yapıldı.
Mutfak atölyesi, erkeklerin ve erkek çocuklarının toplumsal cinsiyet eşitliğine katılımını sağlama yönünde farkındalık sağlamak amacıyla gerçekleştirildi. Ayrıca atölye ile erkeklerin ve babaların, bakım hizmetleri, nasıl sorumluluk alacakları ile ilgili keyifli zaman geçirmeleri sağlandı.
Atölyede çocuklar, babalarıyla birlikte şeker hamurundan kurabiye ve süslemeler yaparak keyifli vakit geçirdiler. Adana Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın hazırladığı “çocuk ihmal ve istismar bilgilendirme broşürleri” dağıtılarak, çocuğa yönelik ihmal ve istismar durumunda başvuru yapılabilecek merkezler ve iletişim numaraları hakkında bilgilendirme yapıldı. Babalar ve çocukların birlikte daha çok zaman geçirmesine yönelik farkındalık oluşturmayı amaçlayan benzer etkinlikler, çeşitlendirerek devam ettirilecek.