TIC HOLDING Header
  • USD 19.127
  • EUR 20.743
  • Altın 1212.961
  • BIST 100 4973.14
  • Genel

Başkan Beyoğlu bedensel engelli gencin hayalini gerçekleştirdi

Doğuştan bedensel engelli olan lise öğrencisi Veysel Yiğit'in elektrikli ve akıllı tekerlekli sandalye hayalini AK Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu yerine getirdi.Bu sayede okula daha rahat gidip gelebileceğini belirten Veysel Yiğit, "Yıllardır bunun hayalini kuruyordum ama maddi imkanımız yoktu. Şu an inanılmaz mutluyum. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum " dedi.
Başkan Beyoğlu bedensel engelli gencin hayalini gerçekleştirdi
Diyarbakır merkez Bağlar İlçesi'nde Yeniköy Mahallesi'nde ailesiyle birlikte ikamet eden Veysel Yiğit, doğuştan bedensel olduğu için hem günlük yaşamda hem okula gidiş ve gelişlerinde büyük sıkıntı yaşıyor.

Fiziki engeline rağmen yaşama sevincini bir an olsun kaybetmeyen Veysel'in beklediği iyi haber Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'ndan geldi

Sık sık gerçekleştirdiği mahalle ziyaretleri sırasında Veysel'in böyle bir sorun yaşadığını öğrenen Beyoğlu, hemen harekete geçerek son model teknik özelliklere sahip elektrikli ve akıllı tekerlekli sandalye temin etti.

İkamet ettiği evde Veysel'i ziyaret eden Beyoğlu, bundan sonraki yaşantısını kolaylaştıracak olan hediyesini takdim etti.

Heyecanla aracı çalıştıran Veysel, daha sonra aracına binerek mutlu bir şekilde evin içinde tur attı.

"Halkımızın Mutluluğu İçin Çalışıyoruz "
Veysel'in sevincini paylaşan Başkan Beyoğlu, "Sen mutlu olduysan biz de mutlu oluruz. Sana en güzelinden getirdik. İnşallah daha kolay okuluna gidip gelirsin. Sağlıkla ve huzurla kullanmanı diliyoruz. Bize dua et yeter. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde halkımıza hizmetkar olmak ve sorunlarını çözmek bizim için onurdur, gururdur " dedi.

"Hayalime Kavuştum , Okumaya Dört Elle Sarılacağım "
Eğitimle ilgili hayalleri olduğunu belirten Veysel Yiğit, böyle bir aracı olmadığı için okula gidip gelmekte ciddi sorun yaşadığının altını çizdi, yıllardır hayalini kurduğu bu güzel aracı kendisine hediye eden Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'na teşekkür etti. Yiğit, "Başkanımızın sayesinde eğitim hayallerime daha çok odaklanacağım. Allah kendisinden razı olsun " diyerek duygularını paylaştı.
Yorum Yazın