TIC HOLDING Header
  • USD 28.943
  • EUR 31.805
  • Altın 1901.199
  • BIST 100 8021.37
  • Genel

Başkan Pekmezci özel çocukların etkinliğine katıldı

5-7 Eylül 2023 tarihleri arasında bu yıl ikincisi düzenlenen organizasyonda; Özel Olimpiyatlar Türkiye, Ulusal Bocce Eğitmen Eğitimi ve Oyunları’na Bayburt ev sahipliği yapıyor.
Başkan Pekmezci özel çocukların etkinliğine katıldı
Ülkenin farklı illerinden 100’den fazla özel gereksinimli sporcu ve antrenörün bir araya geldiği programda konuşma yapan Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, “Özel Olimpiyatlar Türkiye ile Bayburt Üniversitesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği bu organizasyon vesilesiyle ülkemizin değişik illerinden gelen özel sporcularımızı, onlarla yakından ilgilenen antrenörlerini ve Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin kıymetli yetkililerini şehrimizde görmekten Bayburt’umuz adına büyük mutluluk duydum. Çocuklarımızın geleceği ile ilgili onlara umut olacağı düşüncesiyle, geleceğimiz olan bu özel çocuklarımızın özel eğitime tabi tutularak sosyal hayata kazandırılması en büyük amacımız ve arzumuzdur" dedi.
Bayburt Üniversitesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle başlayan organizasyona Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, Bayburt Milletvekili Orhan Ateş, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Bayburt İl Jandarma Komutanı Albay Dr. Talha Övet, İl Emniyet Müdürü Nihat Uzun, Özel Olimpiyatlar Türkiye Genel Başkan Yardımcıları Murat Mazhar Ağca ile Ali Tamer Oyguç, İletişim Direktörü Ebru Çidal, Bayburt Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Köse, farklı illerden gelen özel gereksinimli sporcu ve antrenörler katıldı.