TIC 600*160
  • Genel

Böyle olur sağlık lisesinin mezuniyet töreni

Gaziantep’te bir sağlık meslek lisesinin mezuniyet töreni renkli görüntülere sahne oldu.
Böyle olur sağlık lisesinin mezuniyet töreni
GAZİANTEP / İHA - Binbaşı Dündar Taşer Anadolu Sağlık Meslek Lisesi mezuniyet töreninde heyecana dayanamayarak bayılan bir öğrenciye, öğretmenleri ve okul arkadaşları, soğukkanlı bir şekilde ilk müdahaleyi yaptı.

İlk müdahalenin ardından tekerlekli sandalyeye kaldırılan öğrenci, kendisini iyi hissetmesinin ardından tekrar sahneye çıktı. Paniğe kapılmadan programa devam edilmesi dikkat çekti.

Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet törenine; Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsmet Zor, Sanko Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Sınav, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahin Tepe, Sanko Hastanesi Genel Müdürü Yusuf Ziya Yıldırım, Binbaşı Dündar Taşer Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Hatice Kutsal, okul öğretmenleri, mezun olan öğrenciler ile aileleri katıldı.

Mezuniyet töreninde bir konuşma yapan Sınav, öğrencilerin gelecek hayatlarında başarılı olmalarını temenni etti ve mezun olan öğrencileri tebrik etti.

Zor ise, “Böyle bir günde sizlerle beraber olduk. Müthiş bir pozitif enerjisi bulunan gençlerle bir aradayız. Çocukları yetiştirenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Mezun olan öğrencilerine nasihatlerde bulunan Kutsal ise, “Bugün sizin için çok farklı bir dönem başlıyor. Yaşamdan, zorluklardan ve çok çalışmaktan korkmayınız. Ülkeniz için yapacağınız çok şeyler olduğunu unutmayın. Hayata hizmet lanse edeceğinizden güvencim tamdır. Geleceğin Türkiye'sini yapmak için önce vatan deyin” ifadelerinde bulundu. Kutsal konuştuğu esnada, duygu dolu anlar yaşadı.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere plaket verildi. Törende bayrak teslimi yapılması dikkatli bir şekilde izlendi ve uzun süre alkışlandı. Bayrak teslim töreninin ardından mezun olan öğrencilere diplomaları verildi. Diplomalarını alan öğrenciler daha sonra keplerini havaya fırlatarak mezun olmanın coşkusunu yaşadı. Mezun olan sağlıkçıların aileleri ise bu mutlu günlerinde yalnız bırakmadı.
TIC Detay Altı
Yorum Yazın