alexa verify

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehzadeleri Mabeyn Köşkü'nde kabul etti

Giriş Tarihi: 12.02.2018 20:42 Güncelleme Tarihi: 12.02.2018 20:56 10659 Okunma 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Abdülhamid Han'ı Anma Haftası' kapsamında Mabeyn Köşkü'nde, dünyanın dört bir yanından gelen Şehzadeleri kabul etti.

Haberin Videosunu İzle
Haber: OGÜNHABER-ÖZEL - Sultan Abdülhamid-i Sani'nin inşa ettiği Yıldız Külliyesi'nde Şehzadeler toplantısına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultan Abdülhamid Han ve Osmanlı Döenmindeki yönetim ve idaresi hakkında konuştu.   "Öyle veya böyle Sultan Abdülhamid-i Sani, Osmanlı'yı en zayıf dönemlerinde 33 yıl boyunca yönetmiştir." diyen Erdoğan, Yıldız Külliyesi ve Sultan Abdülhamid hakkında hazırladıkları Türkçe ve İngilizce basımlı kitabın da toplantı bitimi davetlilere dağıtılacağını duyurdu.Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:
"Burası Yıldız Külliyesi, burayı inşa eden Sultan Abdülhamid-i Sani, ama ne yazıktır ki, onun idam fermanı da burada imzalandı. Ve çok daha enteresanı, kendi kalemiyle fermanı imzaladı. Ve bu kalemi de ben aldım, şuanda o kalem bende. Sağolsun, Murad Bardakçı, bu kalemi bana hediye etti."Konuşmasının ardından Erdoğan, misafirlerin sorularına da yanıt verdi.

OGÜNhaber yazarımız, Şehzade Orhan Osmanoğlu da toplantıdaydı. Osmanoğlu misafirlere "Biz Türkiye'de yaşıyoruz, önümüzde seçimler var, Türkiye ve şuanki konumu için, kulis yapmalarını, önümüzdeki seçimlerde, yurtdışında bulunduğumuz ülkelerde sayın cumhurbaşkanımızı desteklemenizi istiyorum." dedi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

AHMET HEKÌMOĜLU 13.02.2018 10:24
Şükür Allah'ıma taş gediğine konuyor.
wowwo haber detay altı 620*90