alexa verify

DİSKİ'den 'su kesinti'sine ilişkin açıklama

DİSKİden su kesintisine ilişkin açıklama
Giriş Tarihi: 13.06.2018 16:19 Güncelleme Tarihi: 13.06.2018 17:09 227 Okunma 0

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, Kayapınar İlçesi Fırat Mahallesi Mezopotamya Caddesi’nde bulunan içme suyu hattında meydana gelen arızayla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Haber: İnternet Haber Servisi - Açıklamada 1800 mm çapındaki ana iletim hattında meydana gelen arızanın giderilir gidilmez kesinti yapılan mahallelere su verileceği belirtildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, bazı mahallelerde zorunlu su kesintisine neden olan Mezopotamya Caddesi’ndeki su iletim hattındaki arıza ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde yer alan 10 bin m3’lük depodan gelen suyu Barış Mahallesi’nde bulunan 15 bin metreküplük üç ayrı depoya ileten 1800 mm çapındaki ana iletim hattında dün öğleden sonra arıza meydana geldiği bildirildi.

Su arıza ekiplerinin arızanın giderilmesi için yoğun mesai harcadığı belirtilen açıklamada arızanın giderilir gidilmez kesinti yapılan mahallelere su verileceği açıklandı.

Açıklamada Fırat Mahallesi’nin bir kısmı, Barış, Bağcılar, 500 Evler ve Talaytepe mahallelerinin su kesintisinden etkilendiği belirtildi.

‘Ekiplerimiz büyük gayretle çalışıyor’

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Mezopotamya Caddesi’nde arızanın giderilmesi için Su Arıza ekiplerimizle dünden beri aralıksız çalışma yürütüyoruz. Bayram öncesi yaşanan bu talihsiz arızayı gidermek için elimizden gelen tüm gayreti ortaya koyuyoruz. Vatandaşlarımızın yaşadığı mağduriyeti gidermek için en kısa zamanda arızayı giderip kentimize suyu vereceğiz. Vatandaşlarımızdan gösterdikleri sabır ve anlayış için teşekkür ederiz.”

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
wowwo haber detay altı 620*90