TIC HOLDING Header
  • USD 18.834
  • EUR 20.229
  • Altın 1134.054
  • BIST 100 4813.99
  • Genel

Diyarbakır’da Öğretmenler Günü kutlandı

Vali Ali İhsan Su, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ kutlama programına katıldı.
Diyarbakır’da Öğretmenler Günü kutlandı
Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen programa; Vali Ali İhsan Su’nun yanı sıra; Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çelenk, Adli Yargı Adalet komisyonu Başkanı Beytullah Özer, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Kenan Şenlik, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, Vali Yardımcısı Murat Yıldız, kaymakamlar, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, kurum müdürleri öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda, ‘aday öğretmenler” ile ‘emekli olan öğretmenler’ adına birer konuşma yapıldı. Törende yaptığı konuşmasında öğretmenlerin herkesin hayatında çok önemli bir yeri bulunduğunu ifade eden Vali Ali İhsan Su, dünyanın en önemli işini öğretmenlerin yaptığını söyledi. Her mesleğin ortaya koyduğu bir eser olduğunu belirten Vali Su şöyle konuştu: “Belki her mesleğin yanlış yapma lüksü olabilir ama öğretmenlerin yanlış yapma lüksü yok. Çünkü öğretmenlik mesleğinin hammaddesi insan. İnsanı eğitirken yanlış yaparsak onu alıp atma şansımız yok. O toplumun içine girecek, yaşamaya devam edecek. O yüzden çocukları mutlaka iyi yetiştireceksin” dedi.

Öğretmenlerin geleceğimizin mimarı olduklarını da vurgulayan Vali Su, “Öğretmenlerimizin yetiştirdiği, yetiştireceği genç kardeşlerimiz, çocuklarımız, yavrularımız yarının Türkiye’sini yönetecekler. Yarının mimarları, mühendisleri, öğretmenleri, doktorları olacaklar. O yüzden de bunun hepimiz farkında olmamız gerek. Yaptığımız işin önemini ne kadar iyi anlarsak aslında o kadar iyi üzerine düşeriz” dedi.

Öğretmenlerin Türkiye’nin daha da gelişmesi ve kalkınması için büyük fedakârlıklarda bulunduğunun altını da çizen Vali Su, “Bir insanı yetiştirmek kolay değil. Bir kişiye şekil vermek, yön vermek kolay değil. Onu geleceğe hazırlamak kolay değil. Ama sizler, bunun için gayret ediyorsunuz, fedakârca çalışıyorsunuz. O yüzden tüm öğretmenlerimize minnet borçluyuz” şeklinde konuştu.

Çeşitli etkinliklerin de gerçekleştirildiği programda, Vali Ali İhsan Su tarafından emekli öğretmenlere ‘Hizmet Şeref Belgesi’ verildi.
Yorum Yazın