• Genel

Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğüne TYP ile personel alınacak

Çalışma ve İş Kurumu Diyarbakır İl Müdürlüğünce 17 İlçe Milli eğitim Müdürlüğü nezdinde 599 Temizlik kontenjanı için en fazla 8 ay 20 gün süreli TYP açılacaktır.
Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğüne TYP ile personel alınacak
1. TYP’lere başvurular 10.09.2021 Cuma günü başlayıp, 14.09.2021 Salı günü sona erecek şekilde 5 gün olacaktır.

2. Başvurular Kuruma gelmeden ALO 170 üzerinden ya da internet adresi üzerinden TC kimlik numarası ve şifre kullanılarak yapılacaktır.

3. TYP’ler 11.10.2021 tarihinde başlayıp 30.06.2022 tarihinde sonlanacaktır.

4. Seçim yöntemi olarak Noter Kurası Yöntemi kullanılacak olup, kura pandemi koşulları sebebi ile 29.09.2021 tarihinde elektronik olarak noter huzurunda Kurum ve Yüklenici temsilcileri nezaretinde çekilecektir.

5. İlimize bağlı tüm ilçelerde çalıştırılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde açılan ve 10.09.2021-14.09.2021 tarihleri arasında başvurusu alınacak TYP projelerine katılımcı olarak seçilecek erkek adaylar için engelli ve eski hükümlülük durumları hariç 35 yaşını doldurmuş olmak koşulu aranmaktadır.

6. SGK sorguları esnasında 4/a sigortalılığı bulunan, emeklilik kaydı bulunan ve Vergi mükellefiyeti bulunan kişiler TYP’den yararlanamaz.

7. Başvuru tarihinden önceki 1 ay içerisinde SGK 4/a sigortalı kaydı olanlar katılımcı olarak seçilemez.

8. TYP’ye müracaat edenler başvuru süresi içerisinde başvurularını iptal edebilecektir. İptal işlemi kişinin internet üzerinden sisteme kendi şifresiyle girmesi ile mümkün olacaktır. Pandemi koşulları sebebi ile Kurum kullanıcısının başvuran yerine geçerek iptal işlemi yapması mümkün olmayacaktır.

9. TYP’lere; Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde (ADNKS) aynı hanede oturan kişilerden şartları sağlayan herkes başvuru yapabilecek, daha önceki projelerde çalışan hane halkı da dahil olmak üzere ancak bir kişi katılımcı olarak belirlenecektir. Aynı haneden başvuru yapan kişilerin başvuru tarihine en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışması sonucu elde ettikleri gelirler toplamının asgari ücretin 1,5 katını aşması durumunda bu hanede oturanlardan hiçbiri TYP’ye katılamaz. (Hane halkının belgelenebilen Aylık net geliri 4.238,85 TL’yi aşıyorsa brüt geliri 5.366,25 TL’yi aşıyorsa)

10. Kura sonrası oluşan listeler nihai liste olmayıp, yüklenici ve İŞKUR tarafında gerekli inceleme ve kontrol işlemleri (Adres, SGK sigortalılık, emeklilik ve vergi mükellefiyeti sorguları, Gelir Tespiti, Katılımcı Geçmiş sorguları ve Kursiyer Geçmişleri sorguları) sonrasında kesinleşecektir. İnceleme işlemleri tamamlanmadan program başlatılmayacaktır.

11. Nihai Listelerin açıklanması için öngörülen tarih 08.10.2021’dir.
Yorum Yazın