TIC 600*160
TİC Haber Kule - Sağ
  • Genel

Diyarbakır'a özgü ağaçlar bu parkta yaşam bulacak

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu tarafından temeli atılan Bağcılar Mahallesi’ndeki çok amaçlı parkta Diyarbakır'a özgü olan meşe, lale, kandil, sığla ve çınar ağaçları dikilmeye başlandı.
Diyarbakır'a özgü ağaçlar bu parkta yaşam bulacak
Mehmet Aslan - Protokol yolu üzerinde yer alan ve oluşturacağı yeşil alan nedeniyle bölgeye nefes aldırması beklenen parkın açılışı önümüzdeki günlerde yapılacak.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,” İlçemizde bu tür alanların sayısını artıracağız. Bağlar’a hizmetlerin en güzeli yakışır.” ifadelerini kullandı.

1.5 Ayda tamamlanma aşamasına geldi
Ağustos ayında temeli Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu tarafından atılan 7 bin dönümlük alandaki çok amaçlı parkın alt yapı ve çevre düzenlemesi tamamlanarak ağaç dikimi aşamasına başlandı.

Diyarbakır'a özgü olan çınar, meşe ,sığla ,kandil ve lale ağaçlarının öne çıktığı  30’dan fazla ağaç çeşidi ile yeşil alan oluşturularak çevredeki vatandaşlar için huzurlu bir dinlenme alanı oluşturulması amaçlanıyor.

Belediye ekipleri, belediyenin fidanlık alanında yetiştirilen ağaç türleriyle park alanını renklendirmeye başladı.

Havalimanına giden yolun olduğu bölgede bulunan parkın açılışının önümüzdeki günlerde gerçekleştirilerek vatandaşların hizmetine açılacağı kaydedildi.

“Vatandaşlarımız için huzurlu bir alan olacak”
1.5 ay gibi kısa bir zamanda parkı tamamlama aşamasına getirdiklerini belirten Ak Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, bu parkın vatandaşlar için huzurlu bir dinlenme alanı ve oksijen deposu olacağını kaydetti. Beyoğlu, ”Ekiplerimiz çok iyi bir çalışma örneği sergileyerek bu güzel parkımızı kısa sürede tamamlanma aşamasına getirdi. Ağaç dikmeye başladık. Parkımızın bir çok özelliği var. En önemli özelliklerinden biri Diyarbakır'a özgü ağaçları dikmemizdir.

Yakın zamanda açılışını yaparak değerli halkımızın hizmetine sunacağız. İçinde çocuklara yönelik oyun grupları ve vatandaşlar için dinlenme alanları bulunan huzur ikliminin hakim olacağı bir yaşam alanı olacak. İlçemizde bu tür alanların sayısını artıracağız. Bağlar’a hizmetlerin en güzeli yakışır.” diye konuştu.

Bağlar Belediye Başkan Yardımcısı Ferit Tutşi Başkan Hüseyin Beyoğlu'nun talimatı ile çok amaçlı olarak inşa edilen parkın belediyenin kendi imkanları ve yöreye özgü ağaçlarla hazırlandığını kaydetti.
TIC Detay Altı
Yorum Yazın