TİC Holding Header
  • USD 31.071
  • EUR 33.679
  • Altın 2032.218
  • BIST 100 9374.2
  • Genel

Diyarbakır'da Tarımsal Kuraklık İl Kriz Merkezi Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su başkanlığında Tarımsal Kuraklık İl Kriz Merkezi Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
Diyarbakır'da Tarımsal Kuraklık İl Kriz Merkezi Değerlendirme Toplantısı yapıldı
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nde gerçekleşen toplantıda; sürdürülebilir tarımsal su kullanımının planlanması, kuraklığın yaşanmadığı dönemlerde de gerekli tedbirlerin alınması, kriz döneminde etkin mücadele programı uygulayarak kuraklık etkilerinin en aza indirilmesi konularının ele alındı.

Vali Ali İhsan Su toplantıda yaptığı konuşmasında, su kaynaklarının korunması ve tasarruflu kullanılmasının ileride yaşanabilecek daha büyük sorunların önüne geçilebilmesi açısından büyük önem arz ettiğini söyledi. Vali Su, kuraklığın etkilerinin azaltılması ve etkin bir mücadele programının uygulanması için sahada etkin bir takibin sürdürüleceğini kaydetti.

Toplantıya Bismil Kaymakamı Enver Hakan Zengince, İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Ertan Atalar, DSİ 10.Bölge Müdürü Mahir Arslan, Meteoroloji 15. Bölge Müdürü Dursun Bozkurt ile kurum ve kuruluşlardan temsilciler ile oda ve birlik başkanları katıldı.
Yorum Yazın