TIC 600*160
  • Genel

Doğu Guta'ya kimyasal saldırı Nevşehir'de protesto edildi

Nevşehir’de bir grup vatandaş, Esad rejimi tarafından Doğu Guta bölgesine yapılan kimyasal saldırıyı protesto için bir araya geldi.
Doğu Guta'ya kimyasal saldırı Nevşehir'de protesto edildi
İHA - Nevşehir İHH İnsani Yardım Derneği tarafından düzenlenen protesto gösterisi Gülbahçe önünde yapıldı.

Tekbir getiren ve 'Kahrolsun Zalimler' şekline slogan atan grup adına konuşma yapan Nevşehir İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Baki Öncel, İslam aleminde kan ve gözyaşının dinmediğini, en son Doğu Guta’ya yapılan saldırıların yeni acı ve feryatlara neden olduğunu söyledi. Öncel; “Suriye’de devam eden savaşta acılara hergün bir yenisi ekleniyor. Kan, gözyaşı ve feryat dinmiyor. Son olarak Doğu Guta’da kimyasal silah kullanılarak yapılan katliamda insanlığı utandıracak görüntüler ortaya çıktı. İşgalci, sömürgeci ve emperyalist güçlerin yeni savaş meydanı haline getirdikleri Suriye’de mazlum Müslümanlar yaşam mücadelesi veriyor. Her savaşta olduğu gibi en acı yarayı kadın, yaşlı ve çocuklar alıyor. Bu saldırıları lanetliyoruz" şeklinde konuştu. 

Dünya’nın farklı yerlerinde ve özellikle İslam coğrafyalarındaki yeraltı zenginliklerin küresel güçlerin iştahını kabarttığını ifade eden Öncel, tüm sivil toplum kuruluşu ve uluslararası örgütlere çağrıda bulundu.

Öncel konuşmasına şu şekilde devam etti:
"Dünya’nın birçok yerinde ve özellikle İslam coğrafyasındaki yeraltı zenginlikleri nedeniyle masumlar üzerinde güç gösterisi yapılıyor. Amerika ve Rusya’nın restleşme ve birbirinden hesap sorma yeri olarak bu bölgeyi seçmesi de dikkat çekicidir. Taşeron örgütler ve vekalet savaşlarıyla milyonlarca Müslüman katledildi. İnsanlık vicdanını kanatan saldırı ve katliamlar sona ermeli. Bunun için uluslararası örgütler, insani yardım kuruluşları ve cemiyetler, tarikatlar tek vücut olmalıdır.” 
TIC Detay Altı
Yorum Yazın