DTR Elektrik Kule Reklamı - Sol
TİC Haber Kule - Sağ
  • Genel

Dürdane Beyoğlu ve AK Partili kadınlar şehit Yasin Börü'yü dualarla andı

Diyarbakır merkez Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'nun eşi Dürdane Beyoğlu ve Ak Parti Diyarbakır İl Kadın Kolları yöneticileri, 2014 yılında PKK'nın başlattığı kanlı 6-8 Ekim olayları sırasında Kurban Bayramı nedeniyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara kurban eti dağıtırken şehit edilen Yasin Börü'yu mezarının başında dualarla andı.
Dürdane Beyoğlu ve AK Partili kadınlar şehit Yasin Börü'yü dualarla andı
Mehmet Aslan - Beyoğlu, Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Kaya ve beraberlerindekiler şehitler için dua ederek Kur'anı Kerim okudu.

Şehitlerin aileleriyle de görüşerek teselli eden Beyoğlu ve Kaya, 6 yıl önce yaşanan olaydan duydukları üzüntüyü dile getirdi.

Yasin Börü ve arkadaşlarının acısını unutmalarının söz konusu olmadığını belirten Dürdane Beyoğlu, "Terörün ve terörü destekleyen zihniyetin ne kadar zalim olduğu bu vahşetle bir kez daha ortaya çıktı. Şehitlerimizi rahmetle yad ediyoruz. Zalimler için yaşasın cehennem" dedi.

Kaya :"Vahşice Bir Katliam Yaşandı "
Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Kaya ise, "Değerli Basın mensupları, AK Parti Diyarbakır İl Kadın Kolları Başkanlığı olarak, Diyarbakır'da 6 yıl önce 6-8 Ekim olaylarında kurban eti dağıttığı esnada terör örgütü üyeleri  tarafından vahşice öldürülerek şehit edilen Yasin Börü'nün mezarı başında bulunuyoruz.

2014 yılı 6,8 Ekim olaylarında Diyarbakır'da ihtiyaç sahiplerine Kurban Bayramı'nda et dağıtmak isteyen Yasin Börü ve üç arkadaşı, bir grubun silah, taş, sopa ve kesici aletli saldırısına uğramaları sonucu sığındıkları binanın üçüncü katında linç edildi. Kobani'de PKK'nın DAİŞ'e karşı üst üste mağlubiyetler alması üzerine HDP, sokağa çıkma çağrısı yaptı. "Bu çağrıyı yapanlar, kendilerinden olmayan, dindar herkesi DAİŞ'ci ilan ederek hedef gösteriyordu. HDP'nin sokağa döktüğü kitlenin eylemleri neticesinde, 16 yaşındaki Yasin Börü ve arkadaşları da dahil olmak üzere 52 kişi katledildi. Günlerce şehirlerimizi yakıp yıkan, kamu binalarımızı talan eden, Yasin Börü başta olmak üzere birçok sivilimizin canına kasteden bu olayları, bu işin sorumlularını unutacağımızı sanıyorlarsa büyük yanılgı içindedirler. Yüce milletimizi terörle tehdit edenler, bölgede vatandaşlarımızın canlarına, mallarına ve namuslarına kastedenler iyi bilmelidir ki, bu topraklarda Yasin'ler, Ahmet'ler, Hasan'lar, Riyat'lar, Yusuf'lar bitmez. 6-8 Ekim olayları bu millete, bu topraklara ihanetin resmidir. Bu ihanetin hesabını milletimiz de yargı da soruyor.

En büyük temennimiz 6-7 Ekim olayları gibi olayların bir daha yaşanmamasıdır. "ifadelerini kullandı.
DTR Elektrik Kule Reklamı - Detay Altı
Yorum Yazın