alexa verify

Düzbağ projesinde çalışmaların yüzde 55'lik kısmı tamamlandı

Düzbağ projesinde çalışmaların yüzde 55lik kısmı tamamlandı
Giriş Tarihi: 12.06.2018 12:52 135 Okunma 0

Gaziantep’in 2050 yılına kadar içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Düzbağ Projesinde çalışmaların yüzde 55’lik kısmının tamamlandığı, diğer çalışmaların ise devam ettiği açıklandı.

Haber: İhlas Haber Ajansı - Dev projede şuana kadar aralıksız olarak devam eden inşaat çalışmaları neticesinde, isale hattında 75 bin metre 2 bin 600 mm çaplı boru döşenmiş olup projenin yüzde 55’lik kısmının tamamlandığını vurgulayan GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler, şehre cazibeli su temini için büyük öneme sahip olan 3 bin 600 metrelik "Düzbağ Tüneli"nde ise kazı çalışmalarının tamamlandığını açıkladı. 

Göksu Nehri'nden membaa kalitesindeki suyun alınmasına hizmet edecek olan Regülatör-Terfi Merkezi-Yükleme Havuzu gibi büyük sanat yapılarının temel kazılarının bittiğini aktaran Sönmezler, yapıların beton çalışmalarına başlandığını da belirtti. 

Sönmezler, “Dev projenin 2018 yılı sonlarında tamamlanması ile Gaziantepli hemşehrilerimiz kaynak suyu kalitesindeki suya kavuşabilmesi için GASKİ, DSİ ve yüklenici firmamız dikkat ve titizlikle çalışmalarını yürütüyor” dedi. 

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90