TIC HOLDING Header
  • USD 28.994
  • EUR 31.236
  • Altın 1859.363
  • BIST 100 7881.83
  • Genel

Düzce’nin ulaşım modeli KKTC’de uygulanacak

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün öngörüsü ile hazırlanan ve uluslararası boyutta dikkat çeken ‘Ulaşım Master Planı’ projesi toplu taşıma sisteminin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine uygulama ve entegrasyonu için taraflar bir araya geldi.
Düzce Belediyesi tarafından 2021 yılında hayata geçirilen ve çoğu şehre örnek olan ve geçtiğimiz Mayıs ayında Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ile KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Prof. Dr. Erhan Arıklı tarafından imzalanan protokolle KKTC Ulaşım Master Planı olarak uyarlanan modelin inceleme çalışmaları başladı.
Mayıs ayındaki protokol imza töreninde KKTC’de şehir içi ve şehirlerarası ulaşım sisteminin hazırlanması ve uygulanması konusunda Düzce Belediyesi çalışanlarının hazırlık yapacağını aktaran Başkan Özlü’nün talimatı ile bugüne kadar yapılan çalışmaların akabinde KKTC heyeti toplu taşıma sistemini incelemek için Düzce’ye geldi.
Düzce Belediyesi tarafından KKTC’ye entegre edilmesi öngörülen ‘Ulaşım Master Planına yönelik hazırlanan çalışmanın sunumuna geçildi. Sunum da KKTC’de toplu taşıma optimizasyonu, hazırlanan ulaşım ana planının ne şekilde hayata geçirileceğine dair yapılan hazırlıklar paylaşıldı.
Düzce Belediyesi tarafından hazırlanan ve başta Düzce olmak üzere belirli illerde de başarılı şekilde sürdürülen, KKTC’ye entegrasyonu noktasında da tüm detaylarıyla masa yatırılan toplu taşıma sistemi toplantısı daha sonra sahada yapılan araçların ve güzergahlara yönelik yapılan incelemelerle devam etti.