TIC 600*160
  • Genel

Ekonomik büyümenin ilacı esnaf ve sanatkârdır

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Parti programlarında esnafa dair neler olacak bekliyoruz. Ekonominin yeniden canlanabilmesi, esnafın durumunun iyileşmesine bağlıdır dedi.
Ekonomik büyümenin ilacı esnaf ve sanatkârdır
ANKARA / İHA - Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Palandöken, esnaf ve sanatkârlar olarak siyasi partilerin seçimlerde esnafa dair programlarında nelere yer verdiğini görmek istediklerini belirterek, “2015 yılını sorunlarımızın çözüme kavuştuğu‘Esnaf Yılı’ kabul ettik. 7 Haziran genel seçimlerine az bir süre kala partilerin programlarında esnafa dair neler olduğunu bekliyoruz. Ülke nüfusunun 5’te 1’ini temsil eden esnaf camiasının seçimlerden beklentisinin büyük olduğunu da vurgulamak isterim” dedi.

Türkiye’nin orta ve uzun vadeli makro ekonomik hedeflerini tutturabilmesi için yıllık en az yüzde 5 büyümesi gerektiğini kaydeden Palandöken, “Ekonomik büyümenin ilacı esnaf ve sanatkârdır. Özellikle küçük yerleşim yerlerinde ekonominin dinamiğini esnaf sağlar. Bu nedenle, esnafa verilecek teşvik ve desteklerin makro ekonomik etkisi büyük olur. Ekonomik kalkınmada esnafın büyük bir payı vardır. Teknolojik gelişmeleri takip eden ve kullanabilen yeni nesil esnaf, ülkemizin kalkınmasında önemli bir rol üstelenecektir. Bunun için esnaf ve sanatkârımıza inovatif desteklerin sağlanması gerekir. Sektörlerin lokomotifi esnaftır. Bu şekilde, biz esnafı büyütürsek, esnaf da devleti büyütür” şeklinde konuştu.
TIC Detay Altı
Yorum Yazın