TIC 600*160
  • Genel

Engelli ablasını bakmak için eşinden boşandı

Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde derme çatma bir evde kalan Mehmet Karadağ yüzde 90 ağır özürlü olan ablasına bakmak için eşinden boşanırken, ablasının her ihtiyacını tek başına karşılamaya çalışıyor. Ablası Şükriye Karadağ (71) iç...

Engelli ablasını bakmak için eşinden boşandı

Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde derme çatma bir evde kalan Mehmet Karadağ yüzde 90 ağır özürlü olan ablasına bakmak için eşinden boşanırken, ablasının her ihtiyacını tek başına karşılamaya çalışıyor.

Ablası Şükriye Karadağ (71) için eşinden bile boşandığını belirten Mehmet Karadağ (64) "Ablamın benden başka bakacak kimsesi yok. Eşim onunla birlikte yaşamak istemeyince 2 çocuğumuza rağmen boşandık. Yapacak başka bir şeyim yoktu. Kendisini bakmaya mecburum. Bu benim aynı zamanda insanlık görevim” dedi.

Maddi imkanlarının kısıtlı olduğunu ve bu yüzden büyük zorluk yaşadıklarını ifade eden Karadağ “Aldığım 650 TL maaşın 350 TL’sini nafaka olarak boşandığım eşime ödüyorum. Kalan 300 TL ile hem kendime hem de sakat ablama bakıyorum. Evimiz akıtıyor. Ablam sürekli bez kullandığı için maddi olarak da imkanımız yetmiyor. Yetkililerden vatandaşlardan bu konuda bize yardım etmelerini bekliyoruz" diye konuştu.

TIC Detay Altı
Yorum Yazın