TIC 600*160
  • Genel

Gazipaşa'da binlerce balık telef oldu

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinden denize dökülen Hacımusa Çayı’nda ve Ulu Hendek Deresi’nde binlerce balık telef oldu. Dün akşam saatlerinde yoğunlaşan balık ölümleri çevre sakinlerini üzdü. Çay ve derede yaşayan binlerce kefal cinsi balık su yüzeyini adeta beyaza boyadı.
Gazipaşa'da binlerce balık telef oldu
ANTALYA / İHA - Gazipaşa Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekiplerinin bölgeden su ve ölen balıklardan numune aldı. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden, balık ölümleri hakkında tahlil sonucunun gelmesinin ardından bilgi verileceği öğrenildi.

Balık ölümlerinin yoğun olduğu Ulu Hendek bölgesine gelen Gazipaşa Turizm Tanıtma ve Çevre Derneği Başkanı Bülent Kocabaş, balık ölümlerinden dolayı üzgün olduklarını, ölüm sebebinin bir an önce bulunması gerektiğini söyledi.

Sıcak hava ile binlerce balığın ağır koku yayması sonucu belediye ekipleri sabah gelerek bölgedeki ölü balıkları imha etmek üzere topladı.

Konu hakkında açıklama yapan Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk, balık ölümlerini önemsediklerini, tahlil sonuçlarının ardından gerekli işlemi başlatacaklarını söyledi.

Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik de ölüm sonucunun kesinleşmesinin ardından olayda bir ihmal varsa gerekli her türlü işlemi yapacaklarını dile getirdi.

ŞAŞKIN KEDİ NE YAPACAĞINI ŞAŞIRDI
Hacımusa Çayı’nda ölen binlerce balık suyun yüzünü doldurdu, bir çoğu ise karaya vurdu.

Bölgeye gelen bir kedi ise binlerce balık karşısında adeta şaşkına döndü. Sudan balıkları nasıl alacağını düşünen kedi, yakaladığı balıkları çay kenarında yedi.
TIC Detay Altı
Yorum Yazın