TIC HOLDING Header
  • USD 18.645
  • EUR 19.651
  • Altın 1076.822
  • BIST 100 4962.97
  • Genel

Görüntü kirliliği oluşturan metruk binalar yıkılıyor

Vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden kullanılamaz durumdaki metruk yapıları Muş Belediyesi ekipleri tarafından yıkılıyor.
Görüntü kirliliği oluşturan metruk binalar yıkılıyor
Geçtiğimiz yıllarda İçişleri Bakanlığı’nın talimatı üzerine İl Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği halinde metruk binaların yıkımlarını başlatan Muş Belediyesi, bu çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda çevre sağlığını olumsuz etkileyen, uygunsuz bir şekilde kullanılan ve görüntü kirliliği oluşturan yapılar ortadan kaldırılıyor. Yıkım çalışmaları sırasında hazır bulunan İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların olası toz dumandan etkilenmemesi için gerekli tedbirleri ihmal etmiyor. Metruk binaların yıkımı ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Feyat Asya, "İl Emniyet Müdürlüğümüz ile koordineli bir şekilde kent genelinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden, uygunsuz bir şekilde kullanılan metruk binaların yıkımını yapıyoruz. Vatandaşlarımızın huzur ve güveni için bu çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyor. Uygunsuz bir şekilde kullanılan ve tehlike arz eden yapıları tek tek tespit ederek gerekli çalışmayı yapıyoruz" dedi.
Yorum Yazın