alexa verify

Gün Medya, 15 Temmuz şehitlerini andı

Gün Medya, 15 Temmuz şehitlerini andı
Giriş Tarihi: 13.07.2018 15:40 Güncelleme Tarihi: 14.07.2018 15:53 4417 Okunma 0

Gün Medya Grubu 15 Temmuz'un yıldönümünde, şehitleri anmak üzere Diyarbakır Hava Şehitliğine ziyaret düzenledi.

Gün Medya Grubu, 15 Temmuz darbe girişiminin 2. yılında canlarını feda eden şehitler için anma töreni düzenledi. 

Törene, Diyarbakır AK Parti İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, İl Gençlik Kolları Başkanı Muhamed Nurullah Seyda Akyıldız, Milletvekili Adayı Ahmed Mahsum Melikoğlu, Bağlar İlçe Gençlik Kolları Başkanı Uğur Erekli, Kayapınar İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Emin Koşal ve Yenişehir ilçe başkanı Mürsel Kikizade katıldı. Anma için katılan tüm vatandaşlarla birlikte Diyarbakır Hava Şehitliği ziyaret edildi. 

Hep birlikte dualar eşliğine şehitler anıldı. Gençlik Kolları başkanı ve gençlerin duası ardından mezarlar üzerindeki çiçekler sulandı. 

15 Temmuz darbe girişiminin 2. yılında şehitleri minnetle andığını söyleyen İl Gençlik Kolları Başkanı Muhamed Nurullah Seyda Akyıldız, 'Ak Parti gençleri olarak şehitlerimize vefamızı her daim göstermeye çalışıyoruz ve bu gayrette istikrar sağlayacağız inşallah. Bugün burada şehitliğimizi ziyaret edip her bir şehidimizin ruhuna ayrı ayrı fatihalar hediye etmek istedik. Bizlere huzur, refah, güven ortamı sağladıkları için her birine ayrı ayrı mevladan ailelerine sağlık niyaz edeceğiz. Bugün 15 temmuzda ülkemizin birliğine, kardeşliğine, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğine karşı yapılan hain darbe girişiminin 2. yıldönümü. Bir kez daha bu hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz.Bu saldırının karşısında duran ve şehadet şerbetini içen tüm şehitlerimizi minnetle anıyoruz ve gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.' dedi.

Organizasyon sonrası, Akyıldız, bir bildiri de yayınladı:
''Değerli Basın Mensupları;

15 Temmuz 2016 gecesi, ülkemizin birliğine, kardeşliğine, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğine, Türkiye Cumhuriyeti demokrasisine karşı yapılan hain darbe girişimini 2. yıl dönümünde tekrar lanetliyoruz.

Canını hiçe sayarak bu alçak saldırının karşısında duran tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

AK Parti Gençliği olarak şehitlerimize vefamızı her daim göstermeye gayret ettik, etmeye de devam edeceğiz.

Bugün şehitlikte şühedamızı ziyaret edip tekrar vefa borcumuzu ödemeye, ruhlarına Fatiha'lar sunmaya geldi. Rabbim şehadet şerbeti içerek bizlere güzel bir gelecek imkânı sunan aziz şehitlerimize tekrardan rahmet eylesin.

AK PARTİ DİYARBAKIR İL GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI

Muhammed Nurullah Seyda AKYILDIZ''


SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Ogün Haber Editör 14.07.2018 15:55
Merhabalar. Aynı etkinliğe farklı bir organizasyon ile katılan MHP'li arkadaşlarımızı da habere dahil etmiş sonrasında kaldırılmıştır. Hangi partiden olursa olsun Şehidlerimizi yad eden herkese sevgilerimizi iletiriz.
Cesur deniz 14.07.2018 11:56
Milliyetçi hareket partisinin gençlerinin akp gençleri diye paylaşılmasını kınıyorum
Atlas Global haber detay altı 620x90