• Genel

Halep’ten Türkiye sınırına geliyorlar

Halep’ten kendi imkanları ile Esad rejiminin saldırılarından kaçan Suriyeliler, Azez ve çevresinde kurulan çadır kentlere yerleştirirken, Suriye’ye 850 çadır gönderildi.
Halep’ten Türkiye sınırına geliyorlar
İHA - Suriye’nin ikinci büyük kenti olan Halep’te yaşayan sivil vatandaşlar, ESAD rejiminin saldırından kendi imkanları ile kaçarak, Kilis’in karşısında bulunan Halep’in Azez ilçesi ve Babul Selam Sınır Kapısı çevresinde daha önce kurulan ve genişletilen 10 çadır kene yerleştiriliyor.

Halen çadır kentlerde 60 binden fazla Suriyeli barınıyor. Yeni gelen Suriyeliler için 800 çadır ile 50 çok amaçlı kullanmak üzere toplam 850 çadır gönderildi. Diyanet Vakfı tarafından da günlük 10 bin kişilik sıcak yemek hazırlanarak, Suriye’’de çadırlarda kalan vatandaşlara dağıtılıyor. 6 ton ekmeğin de gönderildiği Azez ve çevresinde İHH tarafından kurulan aş evi ve fırınlar aracılığı ile yemek ve ekmek ihtiyaçları karşılanıyor. Kilis Valiliği’nin koordinesinde gerçekleştirilen yardımların, her geçen gün sayısının arttığı öğrenildi. Azez ilçesine bağlı İğde çadır kentine gönderilen 850 çadır kurularak, Halep’ten gelen Suriyelilerin yerleştirilmesine başlandı.
Yorum Yazın