• Genel

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Dinç: Bismil'e sahip çıkan yok!

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, Bismil ilçesinde yaptığı ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, Bismil’in hizmette sınıfta kaldığını ve bitmeyen çalışmaların yapboz haline döndüğünü söyledi.
HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Dinç: Bismil'e sahip çıkan yok!
Mehmet Aslan - Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’ın Bismil ilçesine gelen İl Başkanı Faruk Dinç, esnaf, vatandaş ve kanaat önderleri ile bir araya gelerek Bismil’in sorun ve sıkıntıları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

İlk olarak partisinin ilçe binasında ilçe yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelerek Bismil hakkında bilgi alan Dinç, daha sonra istasyon caddesinde bulunan esnafı ziyaret ederek esnafın sorun, sıkıntı ve taleplerini birinci ağızdan dinledi.

Dinç, daha sonra Bismil eski Ziraat Odası Başkanı Heybetullah Ay ve köy muhtarları ile bir araya geldi, Bismil’in sorun ve sıkıntıları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Bismil Kuyumcular Derneği Başkanı Nazif Ekmez ve Bismil Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Şehmus Gelen ile görüşen Dinç, Bismil ilçesinde halen inşaatı devam eden kuyumcular çarşısını gezerek son duruma ilişkin bilgi aldı.

“Yaşanan bu sıkıntıların Bismil halkına reva görülmesinin kabul edilebilir bir tarafı yoktur”
Ziyaretlerde halkın sıcak ilgisiyle karşılaşan Dinç, bir açıklama yaparak Bismil’de caddelerdeki yol çalışmalarının, kaldırım ve sokaklardaki tadilatlarının bitmemesi nedeniyle Bismil’in yapboz haline döndüğünü ifade etti.

Dinç, şu ifadelere yer verdi:
“Bismil halkının sıkıntılarını dinlemek için buraya geldik. Bismil’i maalesef sahipsiz bir şekilde gördük. Bismil’de caddelerin aylardır bitmeyen yol çalışmaları, kaldırım ve sokak araları adeta yapboz haline gelmiş durumdadır. Bu yaşanan sıkıntılar yetmezmiş gibi bir de elektrik faturaları ve su faturalarının çok yüksek gelmesi vatandaş ve esnafa ciddi anlamda sıkıntı yaşatıyor. Yaşanan bu sıkıntıların Bismil halkına reva görülmesinin kabul edilebilir bir tarafı yoktur.”

“Bismil’e sahip çıkan yok!”
Bismil’in şuan da caddelerinde ışıklandırmaların, çiçeklerin ve her yerin tertemiz olması gerektiğini söyleyen Dinç, “Yetkililer ellerini taşın altına koyup vatandaşların yaşadığı sıkıntıların önüne geçerek yüksek gelen faturalara bir çözüm bulmalıdır. Bir türlü bitmek bilmeyen çalışmalar adeta yapboz gibi yapıp daha sonra tekrar yeniliyorlar. Caddelere asfalt döşeniyor bir ay sonra asfalt tekrar kazılarak alt yapı çalışmaları yapılıyor. Bismil’in şuan da caddelerinde ışıklandırmaların olması, kaldırımların ve sokakların sağlam ve etrafın temiz olması gerekirken, maalesef şuan her yer çamur, toz ve toprak içerisindedir. Bu nedenle bu mağduriyetlere biran önce son vermelidir.

Bismil halkının bizlere göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı da kendilerine teşekkür ederim.” dedi.

Son olarak bir hasta ziyaretinde bulunan Dinç, ‘geçmiş olsun’ temennisinde bulunduktan sonra Bismil’den ayrıldı.

Ziyarette Dinç’e, HÜDA PAR Bismil İlçe Başkanı Ali Bilmez, İl Başkan Yardımcısı M. Emin Akyüz ve partililer eşlik etti.
Yorum Yazın