![Isıl işlem fırınlarında denetim yapıldı](https://www.ogunhaber.com/upload/img/2023/11/17/5eb494b1-49f2-4719-83eb-ef28eed1510d-detail-1.jpg)
Afyonkarahisar İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı Bitki Sağlığı Şube görevlileri tarafından faaliyet gösteren malzemelerin faz sıcaklıklarına kadar gaz ortamında ısıtıldığı ısıl işlem fırınlarında denetim gerçekleştirildi. ISPM-15 standartları çerçevesinde bitki sağlığı önlemleri için belirlenen, zararlı organizmaların ihracatta kullanılan ahşap ambalaj malzemeleri ile taşınması ve yayılmasını önlemek üzere gerekli denetimler yapıldığı kaydedildi.