TIC HOLDING Header
  • USD 16.601
  • EUR 17.547
  • Altın 962.048
  • BIST 100 2554.08
  • Genel

İzmir’de ’Çeşme Projesi’ne karşı miting

İzmir’in Çeşme ilçesinde yapılması planlanan turizm projesinin iptal edilmesi talebiyle miting düzenlendi.
İzmir’de ’Çeşme Projesi’ne karşı miting
Çeşme’de yaklaşık 45 bin dönüm alanda 15 milyar dolarlık yatırımla hayata geçirileceği açıklanan turizm projesi, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingle protesto edildi. İzmir Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen mitinge CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, ilçe belediye başkanları, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

“ÇEŞME’NİN GÜZELLİĞİNİ BOZMAYIN”
Mitingde konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, meydandaki kalabalığa seslenerek, “Biz İzmirliyiz, İzmir’de Çeşme’de yaşıyoruz. Çeşme’nin güzelliğini bozmayın. Buna izin vermeyeceğiz" dedi.

“SON NEFESİME KADAR BUNU KORUYACAĞIM”
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise, projenin durdurulması kararının verilmesi gerektiğini savunarak, “İzmir, 8 bin 500 yıldır kesintisiz insan yerleşimine ev sahipliği yapan bir şehir. Akdeniz’in en önemli liman kentlerinden biri. İzmir Büyükşehir Belediyesi bu projeye karşı tüm hukuki süreçlere müdahil oldu, bundan sonra da yeni davalar açmaya devam edecek. İzmir’in her karış toprağı korumamız altındadır. Bir belediye başkanın asli görevi, görev yaptığı şehrin doğasını korumaktır ve ben son nefesime kadar bunu koruyacağım" diye konuştu.
(Salih Yılmazsoy/İHA)