alexa verify

​Karadeniz'in ilk dikey bahçesi Ordu'da

​Karadenizin ilk dikey bahçesi Orduda
Giriş Tarihi: 15.09.2018 13:21 130 Okunma 0

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Dikey Bahçe Projesi ile şehrin güzelliğine güzellik katacak.

Haber: İhlas Haber Ajansı - Ordu, doğal güzelliklerinin yanı sıra uygulanan farklı peyzaj düzenlemeleriyle Karadeniz Bölgesi'ndeki en güzel illerin başında geliyor.

Kentsel dönüşüm çalışmaları ve farklı peyzaj düzenlemeleri ile dikkatleri üzerine çeken Ordu’da Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin farklı noktalarında dikey bahçeler oluşturulması için çalışma başlatıldı.

Karadeniz Bölgesi’nde ilk defa uygulanacak olan Dikey Bahçe Projesi ile kentin cazibesini artırma adına önemli bir çalışma daha hayata geçmiş olacak.

Altınordu ilçesindeki üç önemli güzergâhta hayata geçirilecek Dikey Bahçe Projesi, Karadeniz Sahil Yolu üzerindeki iki ayrı noktada ve şehrin önemli seyir teraslarından olan Boztepe yolu üzerinde uygulanacak.

Proje ile Ordu’nun modern yaşam alanlarına renk katılırken turizm faaliyetleri canlandıracak.

Proje strafor, rölyefler ve canlı bitkilerden oluşacak. Bodur defne, hanımeli çalısı, cennet bambusu, ardıç, taflan, yıldız çalısı ve bodur çalılıkları kullanılarak estetik bir görüntü elde edilecek.

Proje tamamlandığında şehrin görselliği ve estetiği ön plana çıkarılırken Ordu’nun şadırvan, teleferik, deniz feneri gibi tarihi ve kültürel değerleri yansıtılacak.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90