TIC HOLDING Header
  • USD 28.992
  • EUR 31.225
  • Altın 1866.254
  • BIST 100 7913.76
  • Genel

Kayapınar halk kütüphanesi hizmete açıldı

Kayapınar Belediyesi tarafından ilçedeki gençlerin kütüphane ihtiyaçlarını gidermek amacıyla geçtiğimiz yıl inşasına başlanan Halk Kütüphanesi, titiz bir inşaat sürecinin ardından 2023-2024 eğitim ve öğretim sezonunda hizmete girdi.
Kayapınar halk kütüphanesi hizmete açıldı
Fırat Mahallesi’nde 2 bin 893 metre kare alan üzerine kurulan Halk Kütüphanesi’nde 2 adet Çalışma Salonu, Okuma Salonu, Kütüphane çalışma alanı, 360 kişilik Konferans Salonu ve Kafeteryası bulunuyor.

Kütüphane, haftanın 7 günü sabah 08:00 ile akşam 00:00 saatleri arasında uzman öğretmen, yönetim ve teknik kadrosu ile her yaş ve kesimden Diyarbakırlı vatandaşa hizmet verecek.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Arif Karaman, İlçe ve gençler için yeni bir hizmetin daha hayata geçirdikleri için çok sevinci olduklarını belirterek, “Gençlerimizle hangi noktada temas edersek onlarla nerede bir araya gelsek bizden bu şekilde içinde okuma salonlarının, rahat ders çalışabildikleri, kitaba, bilgisayara, internete erişebildikleri, odalar, mekanlar, masalar ve sıralar istiyorlar. Bunlarla ilgili malumunuz daha önce yapılmış birçok yerimiz var. Prof. Dr. Aziz Sancar Halk Kütüphanesi bunlardan bir tanesi. Yeni açılan birçok bilgi evimiz var. Kayapınar Eğitim Akademilerimizden sonra bu kez de Millet Kütüphanemizin yeni eğitim ve öğretim sezonuna yetiştirdiğimiz için ne kadar sevinsek azdır. Gençlerimize ve Kayapınarlı vatandaşlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

Gençlerin taleplerini yerine getirdiklerinin altını çizen Karaman, “Gençlerimiz eğitim adına bizden ne istiyor? “Ben ev ortamında ders çalışmak istemiyorum. Ama yeterli motiveyi bulamıyorum. Bu tarz çalışma salonlarında bulunduğumuz zaman motivasyonumuz artıyor. Daha aralıksız ders çalışabiliyorum. Evde olmayan ortamı buluyorum” gibi birçok sebeple bu hizmeti bizden istiyorlar” dedi.
Yorum Yazın