• Genel

Mahkeme tarafından MARSU'nun elektrik kesintisi kaldırıldı

Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün DEDAŞ’a olan 96 milyon liralık elektrik borcu şubat ayında yapılan 80 milyon liralık ödemeyle birlikte 16 milyon liralık borcu kaldığı açıklandı.
Mahkeme tarafından MARSU'nun elektrik kesintisi kaldırıldı
İnternet Haber Servisi - Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün DEDAŞ’a olan borcunun 16 milyon kaldığı açıklandı.

Konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle;

MARSU’nun, DEDAŞ’a olan borcu ile ilgili basında yer alan haber ve rakamlar asılsızdır. 

“16 MİLYON BORCUMUZ VARDIR”
Mardin Büyükşehir Belediyesi ve MARSU’dan, basında yer alan borç rakamları ile ilgili yapılan açıklamada, “96 milyon lira olan elektrik borcunun 80 milyon lirası Şubat ayında İl Bank’tan kredi sağlanarak DEDAŞ’a ödeme yapılmıştır. Bu durumda DEDAŞ’a 16 milyon lira borcumuz kalmıştır. Buna rağmen DEDAŞ, Ramazan Ayı’nda MARSU’nun elektriklerini keserek yurttaşlarımızı mağdur etti” denildi.  

“MAHKEME KARARINA AYKIRI DAVRANILIYOR”

DEDAŞ’ın mahkeme kararına aykırı davranarak suç işlediği vurgulanan açıklamada, “Kurumumuz tarafından mahkemeden aldığımız mahkeme kararına aykırı davranışta bulunmanın HMK 398. Madde uyarınca cezai müeyyidesi vardır” diye belirtildi.  

HMK’nın 398. Maddesi:
“İhtiyati tedbir kararının uygulanmasına ilişkin emre uymayan veya tedbir kararına aykırı davranan kimse, bir aydan altı aya kadar disiplin hapsi ile cezalandırılır. Görevli ve yetkili mahkeme, esas hakkındaki dava henüz açılmamışsa, ihtiyati tedbir kararı veren mahkeme; esas hakkındaki dava açılmışsa, bu davanın görüldüğü mahkemedir."
Yorum Yazın