TIC HOLDING Header
  • USD 28.929
  • EUR 31.208
  • Altın 1864.148
  • BIST 100 7913.76
  • Genel

MediaMarkt Startup Challenge için başvurular başladı

AA -

İSTANBUL (AA) - MediaMarkt'ın Türkiye'de başlattığı ve uluslararası bir boyut kazanan girişimcilik projesi "MediaMarkt Startup Challenge"a başvurular başladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, MediaMarkt Türkiye'nin girişimcilere destek sunmak ve girişimcilik ekosistemini geliştirmek amacıyla bu yıl 6'ncısını düzenleyeceği yarışma, bugüne kadar Türkiye başta olmak üzere İngiltere'den Mısır'a, İsrail'den Pakistan'a ve Hollanda'dan ABD'ye dünyanın birçok ülkesinden başvuru aldı.

Girişimciler, yarışmaya 7 Ekim'e kadar başvuru yapabilecek.

Özellikle “Perakende Satış Teknolojileri”, “Satış Sonrası Teknolojiler” “Kurumsal Dijitalleşme ile Çalışan Deneyimini Güçlendirme” ve “Sürdürülebilirlik ve Çevresel Etki Çözümleri” alanlarında, inovatif değişiklerle fark yaratan ve perakende dünyasını dönüştüren uygulamaların değerlendirileceği yarışmaya girişimciler, mediamarktstartupchallenge.com adresinden başvurabilecek.

- Eleme sonrası uzman jüriye sunum yapılacak

Dijitalleşmeyi iş süreçlerine adapte edebilen ve bu bağlamda perakende sektörüne yönelik çözümler geliştiren projeler arasından istenilen kritere uygun projeler, 5 Aralık'ta düzenlenecek MediaMarkt Startup Challenge Day etkinliğinde sunumunu yapacak.

Projeler ise MediaMarkt Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Faruk Kocabaş, Index Grup Şirketleri İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Atilla Kayalıoğlu, BNP Paribas Cardif Türkiye CEO'su Cemal Kaşmir, Google Türkiye Çok Kanallı Alışveriş Sektör Lideri Gökçe Üzümcü ve Hackquarters CEO & Founder’ı Kaan Akın'ın yer aldığı uzman jüri kadrosu tarafından değerlendirilecek.

MediaMarkt Startup Challenge Day etkinliğinde birinci olan proje, MediaMarktSaturn Holding içerisinde değerlendirilme ve MediaMarkt Türkiye mağazalarında pilot uygulama fırsatı yakalayacak. Ayrıca ödül sponsoru olan Google'dan bulut kredisi ve google geliştirici uzmanlarından mentorluk desteği alacak, yarışmanın kurumsal partneri olan Index Grup'tan da dizüstü bilgisayar hediye edilecek.

‍Yarışmanın ikinci ve üçüncülerine ise MediaMarkt Türkiye mağazalarında pilot uygulama fırsatıyla yine Google'dan bulut kredisi, Google geliştirici uzmanlarından mentorluk desteği ve Index Grup'tan dizüstü bilgisayar desteği sunulacak.

- Kazanan projeler MediaMarkt ile iş birliğine başladı

MediaMarkt Startup Challenge'ın geçmiş dönem kazanan projeleri MediaMarkt'la iş birliklerine başladı.

Türkiye'de Buybuddy ve Udentify ile mağazalarında iş birliği yapan MediaMarkt; AssistBox, B2Metric, Optiyol ve Qumpara gibi geleceğin perakende dünyasını şekillendiren girişimlerle de pilot çalışmalara imza attı.