TİC Holding Header
  • USD 31.381
  • EUR 34.063
  • Altın 2062.452
  • BIST 100 9139.51
  • Genel

Menteşe otogar yolun dört şeride çıkıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesinin 2021 yılından bu yana yapımı için uğraştığı Adliye-Menteşe Yeni Otogar yolunda çalışmalar başladı. Projesi uzun süre önce hazırlanan ancak şahıs arazileri olması nedeniyle davaların açıldığı ve kamulaştırma kararı çıkmadığı için çalışmaların başlayamadığı proje hayata geçiyor.
Menteşe otogar yolun dört şeride çıkıyor
Şehir içi trafik yoğunluğu büyük oranda azalacak
Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan yol çalışmaları kapsamında adliye önündeki benzin istasyonundan Dirgeme Kavşağına kadar olan yol 4 şerit olarak genişletilecek ve orta refüj ile ayrılacak. Çalışmalar çerçevesinde 1600 metre sıcak asfalt, yaya kaldırımları, yağmur suyu hatları ve çevre düzenlemesi yapılacak. Proje içinde yolun genişletilmesi ile birlikte Karayolları Genel Müdürlüğünün sorumluluğunda bulunan Yeni Otogar önündeki Akkaya (Dirgeme) Kavşağına kadar olan şehir içi trafiği büyük ölçüde azalacak. Etap etap devam edecek çalışmalar çerçevesinde ilk olarak benzinlikten ova yoluna kadar olan bölge kapatılarak yol, refüj, peyzaj, yağmur suyu ve istinat duvarı çalışmaları başladı.
Ayrıca yine projeye göre yeni otogara Yatağan istikametinden yeni bağlantı yolu yapılacak ve burada da asfalt ve hendek beton çalışmaları tamamlanacak. Böylelikle büyük yolcu otobüslerinin kavşakta bulunan aşıklara gelmeden otogara girişleri sağlanacak ve yine trafik yoğunluğu için önemli bir çalışma yapılmış olacak.