TIC HOLDING Header
  • USD 27.435
  • EUR 29.056
  • Altın 1652.959
  • BIST 100 8249.79
  • Genel

Müge Anlı’da şoke eden cinayet itirafı

Araştırmacı gazeteci Müge Anlı, canlı yayında cinayet itirafı aldı. Kayıp olarak aradığı Sevgi Demirci ve çocuklarının en son görüldüğü adresi tespit eden Müge Anlı, canlı yayın sırasındaki kazı çalışmalarında, cenazeye ulaşıldığını açıkladı. Canlı yayında Müge Anlı’ya itirafta bulunan şüpheli ismin kuzeni Ö.Y., “Ü.Y., beni ‘Seni de onları gömdüğüm gibi gömerim’ diye tehdit etti. Beni yakmaya çalıştı” dedi.
Üç çocuk annesi, 38 yaşındaki Sevgi Demirci, çocukları Eren Polat (20) ve Rümeysa Polat (13) ile 25 Ocak 2021 tarihinde, İstanbul’da sırra kadem bastı. Kaybolmadan önceki son hafta sonunu, ilişkisi olduğu iddia edilen eski eşinin yeğeni Ü.Y.’ye ait İstanbul Silivri’de müstakil bir evde geçiren Sevgi Demirci ve çocuklarından, o tarihten sonra hiçbir haber alınamadı.
Ailesinin Müge Anlı’ya başvurmasıyla birlikte Sevgi Demirci ve çocuklarının kaybında, olaylar zinciri hızla açığa çıktı. Anlı, 3 kayıp ararken 2 kişinin daha kayıp olduğu bilgisine ulaştı. Kayıp olarak aranan Sevgi Demirci’nin ilişki yaşadığı iddia edilen eşinin amcasının oğlu E.P.’nin, 2018 yılında, İstanbul’da; eski eşi M.P.’nin ise 2018-2019 yılları arasında İstanbul’da kaybolduğunu, bu iki kuzenin kaybında da şüpheli Ü.Y.’nin parmağı olduğunu ortaya çıktı.
Canlı yayında kafatası bulundu
Gelişmeler üzerine kayıp Sevgi Demirci ve çocuklarının, Silivri’de kayboldukları, Ü.Y.’ye ait son adresi tespit etti. Ardından ulaştığı itirafçı kuzen Ö.Y.’yi canlı yayına aldı. Müge Anlı’nın canlı yayını sürerken İstanbul Emniyeti, Asayiş Şube Müdürlüğüne Bağlı Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekipleri de Anlı’nın tespit ettiği adreste arama çalışması başlattı. Canlı yayında belirlenen bölgede kazı çalışması yapan ekipler, ilk olarak kafatasına ulaştı.
Araştırmacı gazeteci Müge Anlı, cenazeye ulaşıldığı bilgisini paylaşırken itirafçı kuzen Ö.Y. de kan donduran iddialarda bulundu. Ö.Y., “Hafta sonunu, kuzenim Ü.Y.’nin Silivri’deki evinde, Ü.Y., ben, kayıp Sevgi Demirci ve iki çocuğuyla birlikte geçirdik. Oradan birlikte döndük. Geride arabaya sığmadığımız için sadece E. kalmıştı. Onu da Ü.Y. alıp getirecekti. Ancak o günden sonra hiçbirinden haber alamadım. Onlar kaybolduktan bir süre sonra kuzenim Ü.Y. ile aramızda para yüzünden bir tartışma çıktı. Bana, ‘Seni de onlar gibi gömerim’ dedi. Ertesi sabah kalktığımızda ise bana, ‘Gece sana ne anlattım?’ diye sordu. Ben de hiçbir şey anlatmadığını söyledim. Bana ‘Bunu bir yerde duyarsam seni bitiririm’ dedi. Korktum kaçtım. Şu an kazı yapılan, cenaze çıkarılan yeri kayıp E., yasaklı madde ekmek için kazmıştı” diye konuştu.
Öte yandan kayıp Sevgi Demirci’nin kızı Zeynep Polat ise canlı yayında, Ü.Y.’nin 2018 yılında kaybolan E.P.’nin kaybından da sorumlu olduğunu hatta aile içinde, “E.P.’yi öldürdüm. Silivri’ye gömdüm. Arada bir suluyorum” dediğini anlattı.