• Genel

'Otomotiv Teknolojileri ve Yan Sanayiinde Yeşil Dönüşüm' ana teması ile gerçekleştirilen 104. GİK, sona erdi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi ev sahipliğinde 'Otomotiv Teknolojileri ve Yan Sanayiinde Yeşil Dönüşüm' ana teması ile gerçekleştirilen 104. Genel İdare Kurulu (GİK), sona erdi.
'Otomotiv Teknolojileri ve Yan Sanayiinde Yeşil Dönüşüm' ana teması ile gerçekleştirilen 104. GİK, sona erdi
İrfan Salcı - Toplantıya; Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Genç MÜSİAD Genel Başkanı Yunus Furkan AKBAL, MÜSİAD Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Sevgilioğlu, MÜSİAD Kastamonu Şube Başkan Yardımcıları Ayhan Vural, Yılmaz Uzan ve Nurettin Gündağ katıldı.

Toplantıda konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, "MÜSİAD, 31 yıldır yoluna dimdik devam ediyor" dedi.

Konuşmasında güncel ekonomik konulara da değinen Asmalı, "Türkiye her alanda çok güçlendi. Kararlı devlet iradesiyle terör, gündemden çıktı. Bundan sonraki savaş, ekonomi alanında olacak. Bütün dünyada tedarik zincirinin bozulması ve hammadde sıkıntısı nedeniyle belirsizlik sürecine girildi. Türkiye ekonomisi üzerinde de operasyon yapılıyor. Şu anda izlenen ekonomik politikanın Türkiye'nin yararına oluğunu düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

Asmalı sözlerini şöyle tamamladı: "Kur artışından herkes etkileniyor. Bu duruma bakıp 19-20 yıldır yapılanları da yok saymamız doğru değil. Bunların geçici olduğuna inanıyoruz. Yüksek faiz düşük kur ve iç ekonomik tüketime odaklı bir ekonomi yönetimi anlayışı vardı. Artık dış ticaret odaklı bir ekonomi yönetimine geçiliyor."

SEVGİLİOĞLU; “İLİMİZİN VE ÜLKEMİZİN YARINLARI İÇİN BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”
Yurtiçi ve yurtdışı başkanlar toplantısına katılan MÜSİAD Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Sevgilioğlu konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Yurt dışından ve Türkiye’nin dört bir tarafından gelen başkan ve üyelerimiz ile bir araya gelerek yeni dönem çalışmalarımız, gelecek hedeflerimiz ve güncel ekonomik konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunduk. MÜSİAD çalışmalarının değerlendirilmesi yanında sektörel gelişmeler, üretim ve iş alanlarına yönelik talep ve öneriler ele alındı. Yeni dönem vizyonumuzun detayları ile paylaşıldığı etkinlikte bölgesel ve il bazlı çalışmalarımız ve iş dünyasının beklentileri kapsamlı bir şekilde ele alınarak talep ve önerilerimizi ilettik. MÜSİAD 12 bin üyesi ile aktif istişare halinde; üretim, yatırım ve istihdamı artıracak faaliyetlerimizi güçlendirecek, saha etkinliği ve projelerimiz ile ilimizin ve ülkemizin yarınları için birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Oldukça verimli geçen toplantımızın hayırlı gelişmelere vesile olmasını diliyorum” dedi.

Ayrıca MÜSİAD Kastamonu Şube Başkan Yardımcıları Ayhan Vural ‘Sektör Geliştirme ve İş Geliştirme Komisyon Başkanları Toplantısı’na, Yılmaz Uzan ‘Yurtiçi Teşkilatlanma Başkanlar Toplantısı’na ve Nurettin Gündağ ise ‘Karz-ı Hasen Başkanlar Toplantısı’na katılım sağladı.X
Yorum Yazın