TIC 600*160
  • Genel

Rusçuk Tambura Orkestrası Bursa'da 23 Nisan konseri verdi

İnegöl ilçesinde, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Bulgaristan'ın Rusçuk ilinden gelen Tambura Orkestrası ve Güneş Çocuk Vokal Grubu tarafından konser verildi.
Rusçuk Tambura Orkestrası Bursa'da 23 Nisan konseri verdi

Vehbi Koç İlk ve Ortaokulu çok amaçlı salonunda düzenlenen konsere Kaymakam Aziz İnci, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk, öğretmenler, öğrenciler ile 50 kişiden oluşan Rusçuklu misafirler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Vehbi Koç Okulu Müdür Yardımcısı Recep Erdoğan, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için çok uzaklardan, Bulgaristan'ın Rusçuk şehrinden misafirlerimiz var. Tambura Orkestrası ve Güneş Çocuk Gokal grubu üyeleri misafirimiz. Bu toplulukla biz 1999 yılında tanıştık. Yine çocuk şenliğine gelmişlerdi. 2001-2002 yıllarında biz Rusçuk'a gittik. O günden bu güne dostluk gelişerek devam ediyor. Aramızda sıcak bir ilişki var. Artık onları İnegöllü olarak görüyoruz. Eşi benzeri olmayan enstrumanları kullanıyorlar. Dünya müziklerini seslendiriyorlar. Klasik ve çocuk şarkılarını seslendiriyorlar" dedi.

Orkestra farklı enstrümanlarla yaptıkları klasik müzikleri çaldı. Konserin ikinci etabında sahne alan vokal grubu da kendi ülkelerine ait parçalarla programa renk kattı.

TIC Detay Altı
Yorum Yazın