TİC Holding Header
  • USD 31.071
  • EUR 33.679
  • Altın 2032.218
  • BIST 100 9352.72
  • Genel

Sokak hayvanları rehabilitasyon merkezi tamamlandı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 10 bin metrekarelik alanda yapımına başlanılan sokak hayvanları rehabilitasyon merkezi projesi tamamlandı.
Sokak hayvanları rehabilitasyon merkezi tamamlandı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Haliliye ilçesine bağlı Bakımlı Mahallesinde 10 bin metrekare alan üzerinde projelendirilen sokak hayvanları rehabilitasyon merkezindeki inşaat çalışmalarının tamamlanmasının ardından çevre düzenlenmesi de bitti. 10 bin metrekarelik alan üzerinde yükselen proje, geniş barınakları ve yaşam alanları, modern ısıtma ve soğutma sistemlerine sahip bir şekilde yapıldı. Sokak hayvanlarına konforlu bir ortam sağlayacak merkez, Avrupa standartlarında modern bir rehabilitasyon merkezi, sokak hayvanlarının getirilmesiyle birlikte faaliyete başlayacak.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen 3 bloktan oluşan kapalı ve yarı açık alan halinde tasarlanan merkez içerisinde, hayvan ilk kabul ve bakım ünitesi, açık etkinlik alanı, karantina bölümü, yıkama bölmeleri, veteriner hekim odaları, ameliyathane, röntgen odası, kuru yem deposu, kedi ve köpek evi, mutfak ve personel odaları bulunuyor.
Çevre düzenlemesi ve iç tefrişatı tamamlanan merkezde, sokak hayvanları sıcak bir yuvada barınacak.