TIC 600*160
  • Genel

Suna Dumankaya'dan kadınlara önemli uyarılar

Ekranların başarılı sunucularından İnci Ertuğrul; Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen sanattan spora, sağlıktan eğitime, iş hayatından anneliğe kadar kadını ilgilendiren her şeyin konuşulacağı ‘Sohbet Zamanı’ adlı söyleşilerine başladı.
Suna Dumankaya'dan kadınlara önemli uyarılar

Ayda bir defa olmak üzere söyleyecek sözü olan, yaptıklarıyla, başardıklarıyla dikkat çeken isimleri Küçükçekmeceli hanımlarla biraraya getirecek bu söyleşilerin ilk konuğu, Türkiye’deki ilk güzellik uzmanlarından Suna Dumankaya oldu. Her ay, özel konuklarla hayatın içinden kadın hikayelerini birinci ağızdan dinleyerek işleyeceklerini belirten İnci Ertuğrul; Suna Dumankaya ile özel yaşamdan, güzellik sırlarına değin birçok konuda samimi bir söyleşi gerçekleştirdi.

GENÇ YAŞTA DUL KALDIM
Güzellik ve cilt sağlığı konusunda sunduğu pratik çözümlerle ekranlarda sıkça görmeye alıştığımız Suna Dumankaya, temel felsefesini Türkiye’nin ilk lokman hekimi olan anneannesinden esinlenerek oluşturduğunu söyledi. Küçük yaşta evlenerek üç çocuk sahibi olduğunu belirten Dumankaya, oldukça varlıklı olmalarına rağmen eşinin vefatıyla büyük bir çöküş yaşadığını anlattı.

ÇEVREMDEKİ HERKES İYİ GÜN DOSTU ÇIKTI
O güne kadar hiç çalışmadığını ve paranın nasıl kazanıldığı hakkında en ufak bir fikrinin bile olmadığını söyleyen Dumankaya, “Eşimin şirketleri iflas edince yanımda üç çocuk, bir küçük tüp ve yataklarla ortada kaldım. İşte o zaman herkesin iyi gün dostu olduğunu gördüm. Ne yaparım diye düşünmeye bile vaktim olmadı. Yeteneklerimin farkındaydım. Güzellik uzmanı olarak çalışmaya başladım. Anneannemden aldığım bilgi birikimimi yurtdışında katıldığım seminerlerle besleyerek bu işi kendime meslek edindim.” dedi.

YÜZÜĞÜMÜ ÜÇ SENE ÇIKARAMADIM
Kimseye muhtaç olmamak için o yıllarda çok fazla çalıştığını söyleyen Suna Dumankaya, “Çocuklarımın hem okuyabilmesi hem de özgürce yaşayabilmesi benim için çok önemliydi. Çalışırken dul olduğum bilinmesin diye üç sene boyunca yüzüğümü çıkarmadım. Daha sonra böyle olmaz deyip bir evlilik yaptım. Eşimin de bir çocuğu var. İki aileyi birbirine kaynaştırarak saygı ve sevgi içinde yaşamayı başardık.” diye konuştu.

KİMSEYE MUHTAÇ OLMAYIN
Bütün kadınlarda bir yeteneğin bulunduğunu vurgulayan Suna Dumankaya, salondaki hanımlara kimseye muhtaç olmadan yaşayabileceklerini söyledi. Kadınlara mutlaka isteğe bağlı sigorta yaptırmalarını öğütleyen Dumankaya, “Bluz almayın, onun yerine kendinizi güvence altına almak için sigorta yaptırın. Allah hiçbirinizi kocanıza ve evladınıza muhtaç etmesin.” dedi.

HANIMLARA GÜZELLİK TAVSİYELERİ
Türkiye’de yılda 2.5 milyar doların kozmetik ithalatına harcandığını kaydeden Dumankaya, “Bu denli paraları yurtdışına yatırmaya gerek yok. Kendi ürettiğimiz bitkisel ürünlerle de sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olunabilir.” dedi.
Salondaki hanımların sorularını da yanıtlayan Dumankaya, güzellikle ilgili çeşitli ipuçları verdi. Bu konuda 4 kitap yazdığını ve kendi markası altında çeşitli bitkisel ürünler çıkardığını ifade eden Dumankaya, ürünlerin satışından elde edilen gelirle engelli çocuklara yardımda bulunduklarını söyledi.   

 
TIC Detay Altı
Yorum Yazın