TIC HOLDING Header
  • USD 16.192
  • EUR 17.466
  • Altın 964.659
  • BIST 100 2438.84
  • Genel

THK'dan tanıtım ve bilgilendirme

Türk Hava Kurumu (THK) Kastamonu Şubesi, “THK Tanıtım ve Kurs Bilgilendirme Programı” kapsamında Aytaç Eruz Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu. Program büyük ilgi gördü.
THK'dan tanıtım ve bilgilendirme
Program da konuşma yapan THK Kastamonu Şube Başkanı Mücahit Dağdelenoğlu şunları söyledi: “Bugün Aytaç Eruz lisesinde ki siz kıymetli genç kardeşlerimizle beraber Türk Hava Kurumu’nun dün ve bugününü konuşma fırsatı bulduk. Bu imkanı tanıyan Kıymetli Okul Müdürümüz ve öğretmenlerimiz ile Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine teşekkürler ediyoruz. Bizler çalışmalarımızı yürütürken İstikbalin Göklerde olduğu dolayısıyla da Gençlerimizin Havacılık ve Uzaya sahip çıkma gayreti içerisinde olursa İstikbalimize ve İstiklalimize de sahip çıkmış olacağımızın bilincindeyiz. Bu nedenle de tüm imkânlarımızla Havacılığı seven, merak eden bununla da yetinmeyip havacılık ve uzay teknolojilerini geliştirmeye hevesli ve yetenekli gençler yetiştirmek istiyoruz.

30 yıldır esaret altında olan Dağlık Karadağ’ın havacılığa meraklı ama bir o kadarda yetenekli çalışkan bir gencin yaptığı SİHA’lar ile esaretten kurtarılabildiğini unutmayalım. Bugün Dünyanın adaletsiz gücü kutsayan yanının insanlığı getirdiği noktayı hepimiz görüyoruz. Dünyanın tüm kaynaklarını sömürdüğü için büyük bir refah içerisinde yaşayan batının yanında temel ihtiyaçlarını bile gideremeyen açlıktan ve susuzluktan ölüme terkedilmiş başka bir dünya daha var. Anadolu coğrafyasında yaşayan biz Müslüman Türklere düşen en önemli görev Dünyayı yeniden Merhamet ve adaletle kuşatacak yeni bir Dünyayı kendi medeniyet anlayışımızla inşa etmek suretiyle İnsanlığa hizmet etmektir. Bu nedenle çok çalışmak ve öncelikle de Göklere hakim olmak zorundayız. Gökler demişken sadece Sihalar yada uçaklar ile değil, dünyanın ötesinde ki dünyaları keşfedecek hayal gücü ve çalışma azmi ile bunu başarabiliriz. Bu anlamda bizler Türk Hava Kurumu gönülleri olarak siz genç kardeşlerimize bu yolda her türlü desteği vererek yürümekten onur duyacağız. Bugün yapacağımız tanıtımda göreceğiz tüm hizmetlerimizi ve tesislerimizi incelemenizi ve Göklerde bizde varız demeniniz büyük bir heyecanla bekliyoruz.”

RADYO KONTROLLÜ MODEL UÇAK KURSU NİSAN’DA
Öte yandan Kastamonu’da 10 Nisan’da başlayacak R/C (radyo kontrollü model uçak) kursuna katılım sağlamak isteyenlerin THK Kastamonu Şube Başkanlığı’na başvurmaları istendi. Ayrıca talepler doğrultusunda model uçak kursunun da yıl içerisinde açılacağı ifade edildi. Yapılan bilgilendirmede: “diğer kurslarla ilgili bilgilendirme sosyal medya hesaplarımızdan THK Web sayfasından duyuruları yapılacaktır” denildi.
Yorum Yazın
mutarrif hacker hacker blog defacer dini sohbetler dini sohbet islami sohbet islami chat dini chat