TIC HOLDING Header
  • USD 19.154
  • EUR 20.932
  • Altın 1206.189
  • BIST 100 4819.42
  • Genel

Türkiye'nin en büyük mahallesinin çehresi yeni yollarla değişiyor

AK Partili Bağlar Belediyesi, 200 bine yaklaşan nüfusuyla Türkiye’nin en büyük mahallesi ünvanına sahip Bağcılar Mahallesi’nin çehresini yeni yollar açarak değiştirmeye devam ediyor.
Türkiye'nin en büyük mahallesinin çehresi yeni yollarla değişiyor
Bağlar Belediyesi’nin 45 ayda 10 yeni park kazandırdığı Bağcılar, bünyesinde bulundurduğu bölgenin en büyük Millet Bahçesi ve yeni yapılan yollarla Diyarbakır’ın ortasında huzurlu ve mutlu yeni bir şehir imajı oluşturuyor.

Evrim Alataş Caddesi’ni yeni Siverek yoluna bağlayan yol tamamlanırken, Nevroz Parkı’nı n çevresinde de ulaşım ağını genişletmeyi planlayan yeni yol kazandırıldı.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,”Diyarbakır’ın Türkiye’ye ve dünyaya açılan penceresi” olarak nitelendirdiği Bağcılar Mahallesi’nde kazandırdıkları yeni yolları yıl içerisinde asfaltlayarak ulaşım için konforlu hale getireceklerini açıkladı.

Ortası Refüj, Çevresi Yeni Yol
Bağlar Belediyesi, günden güne büyümeye devam eden Bağcılar Mahallesi’nde ulaşımı rahatlatacak ve gelecek yıllarda yaşanabilecek olası sıkıntıların önüne geçecek adımları atmaya devam ediyor. Belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, iki bölgede daha yeni yollar açtı. Nevroz Parkı çevresinde bulunan 1144.sokakta 350 metre uzunluk ve 12 metre genişlikte yol çalışması tamamlandı.
Aynı bölgede bulunan Evrim Alataş Caddesi’ni Siverek yoluna bağlayan 1147/3.sokakta ilgi çekici bir yol yapım çalışması gerçekleştirildi. Ulaşımda tıkanıklığa yol açmamak ve olası kazaların önüne geçmek amacıyla yolun ortasına 12 metrelik refüj yapıldı. 400 metrelik yolun genişliği ise 7 metreden oluşturuldu.

“Yaz Kış Demeden Hizmet Üretiyoruz”
Bağlar Belediyesi, kış döneminin ardında bu yolları asfaltlayarak ulaşım için konforlu hale getirmeyi planlıyor.
Bağcılar Mahallesi’nin büyüyen ve gelişen çehresiyle Diyarbakır’ın hem Türkiye’ye hem de dünyaya açılan modern şehirleşmedeki yüzü olduğuna dikkat çeken Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, buradaki cadde ve sokaklarda yeni yol kazandırma ve asfaltlama çalışması yaptıklarını söyledi. Beyoğlu,” Burada yeni yaşam alanları inşa edildiği yeni yol yapma ve asfaltlama ihtiyacı sürekli büyüyor. Belediye olarak bu ihtiyaca cevap vermek adına ciddi bir gayretimiz var. Yaz kış demeden her koşulda sahada gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bağcılar, modern mimarisi, çevre düzenlemesi, park ve yeşil alanları ve tabi ki kazandırdığımız konforlu yollarla çok daha güzel bir şehir haline geldi.” dedi.
Yorum Yazın