TIC HOLDING Header
  • USD 28.926
  • EUR 31.234
  • Altın 1885.835
  • BIST 100 8052.61
  • Genel

Vali Işın’ın Şaphane temasları

Kütahya’nın ilçeleri yakından tanımak, ihtiyaç ve eksikleri yerinde tespit etmek amacıyla ziyaretlerini sürdüren Vali Musa Işın ziyaretlerine Şaphane ilçesi ile devam etti.
Vali Işın’ın Şaphane temasları
Vali Musa Işın, ilk olarak Kaymakam Burhanettin Yavaşi’den ilçenin genel durumu hakkında bilgiler aldı. Şaphane ilçesindeki programlarına belediye ziyareti ile devam eden Vali Işın, Belediye Başkanı Rasim Daşhan’dan yürütülen hizmetler ve devam eden projeler hakkında bilgi alarak çalışmalarında başarılar diledi. Vali Işın, daha sonra Mimar Sinan’ın kalfası Koca Seyfullah tarafından 1490 yılında tamamı ahşap malzeme kullanılarak inşa edilen tarihi Koca Seyfullah Camisi’nde incelemelerde bulundu. Caminin zemininde meydana gelebilecek hasarın anlaşılması amacıyla Koca Seyfullah’ın mihraba yerleştirdiği 2 ahşap sütunun, ilk günkü gibi dönmeye devam ettiğini belirtti. Vali Işın, tarihi mirasımızın korunması ve gelecek nesillere aktarılmasının en önemli sorumluluklarımızdan biri olduğunu söyledi.
Vali Musa Işın, ilçe halkıyla da bir araya geldi. İlçedeki iş yerlerini tek tek ziyaret eden Vali Işın, hayırlı ve bereketli kazançlar diledi. Talep ve önerileri dinleyen Işın, halkın ihtiyaç ve eksikleri doğrultusunda kamu hizmetlerinin etkin bir şekilde sunulması için tüm kurumların etkin ve verimli şekilde çalışacağını ifade etti.