• Genel

Vali Karaloğlu: 'Vatandaşımızın emrindeyiz, hizmetindeyiz'

Vali Münir Karaloğlu, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla muhtarlarla bir araya geldi.
Vali Karaloğlu: 'Vatandaşımızın emrindeyiz, hizmetindeyiz'
Mehmet Aslan - 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Anıt Parkta düzenlenen çelenk sunma töreninin ardından Vali Karaloğlu, Valilik Hevsel salonunda muhtarları kabul etti. Vali Münir Karaloğlu’na Büyükşehir Beledesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Nihat Nurbaki, Diyarbakır Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Demir ve temsilen 34 muhtar ziyarette bulundu.

Vali Münir Karaloğlu, Diyarbakır’daki bin 47 muhtarın ve ülkenin her coğrafyasında halka hizmet eden bütün muhtarların Muhtarlar Gününü tebrik ettiğini söyledi.

Muhtarlığın mübarek bir meslek olduğunu ifade eden Karaloğlu şöyle konuştu:
“Muhtarlık vatandaşla devlet arasında, vatandaşla kurumlar arasında köprü bir meslektir. Muhtarlık hem devletin taşrada şehrin en ücra köşesindeki gören gözü hem de vatandaşın uzanan elidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın muhtarlarımızla ilgili son dönemde talimatlarıyla muhtarlarımızın kurumlara daha kolay ulaşması, problemlerini daha kolay aktarması için Valilik ve Belediyemiz bünyesinde yeni birimler oluşturuldu. Büyükşehir Belediyemizde de Kırsal Daire Başkanlığı altında muhtarlık şubemiz var. Önemli olan demokratik sistemdeki halkanın en ucunda olan muhtarlarla devlet arasındaki ilişkiyi zinciri sağlam tutmak. Bunun için mücadele ediyoruz. Kadim şehir Diyarbakır’ımızın 17 ilçesinin tamamında en ücra mahallemizden merkezine kadar her yerde bir faaliyetimizin olduğunu görüyorsunuz, yaşıyorsunuz.”

Diyarbakır’ın kaybettiği yılları geri almak için ekibiyle gece gündüz çalıştıklarını dile getiren Karaloğlu, şöyle devam etti:
“Elbette ki bu yolda en büyük yardımcımız da muhtarlar olarak sizlersiniz. Allah hepinizden razı olsun. İnşallah Diyarbakır’ımızın bugünü, dünden daha iyi, yarını da bugünden daha iyi olacak. Biz bu yakalamış olduğumuz huzur ve güven ortamını şehrimizde devam ettirdiğimiz müddetçe var olan sorunları çözeriz. Diyarbakır’ın çözülemeyecek hiçbir sorunu yok. Hepsini el ele vererek, destek olduğumuz sürece çözeriz. “

Muhtarların sorun ve dileklerini ayrı ayrı dinleyen Karaloğlu, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:
“Vatandaşımız bilsin ki Diyarbakır’da bulunan kamu kurum ve kuruluşları, bölge müdürlükleri, Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri olarak vatandaşımızın emrindeyiz, hizmetindeyiz, böyle olmaya da devam edecek. Siz de bizim en büyük yardımcımız olacaksınız. Muhtarlar olarak vatandaşla bizim aramızda köprü olacaksınız. Muhtarlar gününüzü kutluyorum. Rabbim şehrimize ülkemize sıkıntı vermesin.”

Diyarbakır Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Demir ise Vali Karaloğlu’na yaptığı hizmetlerle ilgili şükranlarını dile getirerek muhtarlar adına çiçek takdim etti.
Yorum Yazın