TIC HOLDING Header
  • USD 27.148
  • EUR 29.007
  • Altın 1679.829
  • BIST 100 8039.18
  • Genel

'Vizyon 2023 Uyanış Gençlik Programı' düzenlendi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Uyanış Gençlik projesinin daha çok gence ulaşması amacıyla “Vizyon 2023 Uyanış Gençlik Programı” düzenledi.
'Vizyon 2023 Uyanış Gençlik Programı' düzenlendi
Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, bünyesindeki akademi lise ve bilgievlerinde yürütülen faaliyetlerin tanıtılması ve daha çok genç ile çocuğun projeden faydalanması amacıyla “Herşey Bir Hayalle Başlar” mottosuyla tanıtım etkinliği düzenledi.

Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde “Vizyon 2023 Uyanış Gençlik Programı” adıyla düzenlenen programda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi gençlerle bir araya geldi.

“Engelleri aşmak için irade, sabır, mücadele gerekiyor”
Programda gençlere hayat hikayesini anlatan Çiftçi, başarıya ulaşmak için hedeflerinden asla vazgeçmemeleri gerektiğini belirtti. 

Çiftçi, şunları kaydetti: 

“Hayat dümdüz bir çizgi değil, önünüze bir sürü engeller gelecek ve bu engelleri aşmak sizin elinizde. Siz ya vazgeçeceksiniz ya da rekabet edeceksiniz. İlk gördüğünüz engele görüp vazgeçerseniz başarılı olma şansınız yok. Engelleri aşmak için irade, sabır, mücadele gerekiyor. Ve bunu yaptığınızda mutlaka başarılı olacaksınız.”

Dicle Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ender Özbek, Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) Öğretmen Mehmet Kaya ve Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi İsmet Kaya tarafından gençlere başarıya odaklanmanın, pozitif düşüncelere sahip olmanın her türlü zorluk ve engellere rağmen istikrarlı bir şekilde yollarına devam etmenin önemini anlattı.

Etkinlik, Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi İsmet Kaya’nın ney dinletisi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
Yorum Yazın