TIC HOLDING Header
  • USD 20.881
  • EUR 22.587
  • Altın 1329.212
  • BIST 100 5084.69
  • Genel

Yeniden Refah Partisi’nde milletvekili aday adaylığı başvuru süresi uzatıldı

Yeniden Refah Partisi’nde milletvekili aday adaylığı başvuru süresi 21 Mart Salı gününe uzatıldı.
Yeniden Refah Partisi’nde milletvekili aday adaylığı başvuru süresi uzatıldı
Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçim tarihinin 14 Mayıs olarak belirlenmesinden sonra siyasi partilerde milletvekili aday adaylığı süreci devam ediyor. Seçime ilk kez katılacak olan Yeniden Refah Partisi’nde daha önce 17 Mart Cuma günü olarak açıklanan milletvekili aday adaylığı son başvuru tarihinin yoğunluk nedeniyle 21 Mart Salı günü saat 17.00’ye uzatıldığı bildirildi.

“Özellikle gençlerimizden yoğun bir talep var”
Parti genel merkezinde oluşturulan adaylık başvuru merkezinde süreçle ilgili konuşan Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Nureddin Gül, “Milletvekili aday adaylığı başvuru alma sürecini yoğun bir tempoyla sürdürüyoruz. Özellikle gençlerimizden yoğun bir talep var. Kurulduğumuz günden beri halkımızın partimize gösterdiği teveccühün bir tezahürü bu. Gerek il başkanlıklarımızda, gerekse genel merkezimizde çok yoğun bir şekilde aday adaylığı başvuruları yapılmaktadır” ifadelerini kullandı.

Depremzede ve engellilerden ücret talep edilmiyor
Yeniden Refah Partisi’nde milletvekili aday adaylığı başvurularına yönelik çalışmalar parti genel merkezinde ve il başkanlıklarında gerçekleştiriliyor. Yeniden Refah Partisi depremzede ve engellilerden aday adaylığı için herhangi bir başvuru ücreti talep etmezken, 7 bin 500 lira olan başvuru ücreti gençler ve kadınlar için 5 bin lira olarak tahsil ediliyor.