TIC 600*160
TİC Haber Kule - Sağ
  • Koronavirüs

Koronavirüs hamlelerine yenisi eklendi; Volvo'dan resmi açıklama

Dünya çapındaki Koronavirüs sebepli üretime ara verme süreçlerine Avrupa merkezli hamlesiyle Volvo da dahil oldu. Şirket operasyonları askıya alınıyor.
Koronavirüs hamlelerine yenisi eklendi; Volvo'dan resmi açıklama
Koronavirüs salgını tüm dünyayı pek çok açıdan ciddi şekilde etkilemeye devam ediyor.

Otomobil sektöründe de üreticilerin operasyonlarını ardı ardına askıya almasına neden olan bu süreç çalışanlara yönelik endişeleri de beraberinde getirdi. Volvo da bu süreçte de şirket bünyesinde önleyici tedbirler ve seyahat kısıtlamaları ilk andan itibaren hayata geçirmişti. Şimdi, virüsün daha da fazla yayılmasını engellemek için sosyal mesafe koyma dönemine giriyoruz. Bu, üretimin kapatılması, evden çalışma ve daha fazla kişisel önlem alınması anlamına geliyor. Bu doğrultuda atılan yeni adımda Belçika fabrikası 5 Nisan tarihine kadar kapalı olacağı açıklamdı. Şirketin İsveç ve ABD tesisleri ise 26 Mart ile 14 Nisan tarihleri arasında kapalı olacak. Türkiye ofisi 11 Mart’tan bu yana evden çalışırken, global ofislerin bir kısmı da 26 Mart itibariyle genel olarak evden çalışacak ve çalışma saatleri azaltılacak.

Volvo CEO’su Håkan Samuelsson’dan Koronavirüs açıklaması
Süreçle ilgili açıklamalarda bulunan Volvo CEO’su Håkan Samuelsson, “Başlıca endişelerimiz çalışanlarımızın sağlığı ve işimizin geleceği. Hükümetler ve yetkililer tarafından uygulanan değerli destek programlarının yardımıyla hızlı bir şekilde hareket ediyoruz.” ifadelerine yer verdi. Bugün açıklanan önlemlerden etkilenen Volvo üretim tesisleri, Torslanda, Skövde ve Olofström (tüm İsveç), Gent (Belçika) ve Güney Carolina’da (ABD) yer alıyor. Yine bu önlemlerin etkili olacağı ofis çalışanları ise şirketin İsveç, Göteborg’daki merkezinde, Ghent fabrikasında ve pazarlarında çalışıyor.

Kaynak: LOG
TIC Detay Altı
Yorum Yazın