TIC HOLDING Header
  • USD 28.944
  • EUR 31.821
  • Altın 1901.113
  • BIST 100 8119.77
  • Kültür-Sanat

Atakum halk dansları ekibi festival yolcusu

Osetya’da yapılacak Uluslararası Halk Dansları Festivali’nde Türkiye’yi temsil edecek Atakum Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nu uğurlayan Başkan Cemil Deveci, ekibe başarılar diledi.
Atakum halk dansları ekibi festival yolcusu
İHA - Rusya Federasyonu’na bağlı Osetya’da gerçekleştirilecek Uluslararası Halk Dansları Festivali’ne davet edilen Atakum Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, belediye binası önünde düzenlenen törenle uğurlandı.

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, dansçılarla tek tek sohbet ederek ekibe başarılar diledi. 23 Eylül - 2 Ekim 2023 tarihleri arasında Stanitsa Essentukskaya’da gerçekleştirilecek olan festivalde Türkiye’yi, 30 dansçıdan oluşan Atakum Belediyesi Halk Dansları Topluluğu temsil edecek. Atakum Belediye Meclis Üyesi Dilek Çınar ve Atakum Belediye Başkan Yardımcısı Şeref Aydın, kafileye eşlik ediyor.

Başkan Deveci, uğurlama töreninde Atakum Belediyesi’nin sanatsal ve kültürel faaliyetlerin her zaman destekçisi olduğunu belirterek, “Müzik ve dans evrensel ortaklığı içinde, kültürlerarası diyaloğun ve barışın simgesi festivaller önemli rol üstlenmektedir. Bu duygular içinde Atakum’u, Samsun’u ve ülkemizi çok güzel temsil edeceğinize inanıyorum. Yolunuz açık olsun” dedi.
Yorum Yazın