• Kültür-Sanat

Bu imzada sanat var

Türkiye'nin 50 sanatçısının imzası ile birer eserinin yer alacağı 'Bu imzada sanat var' sergisi 2 Aralık'ta Ankara Port Art Sanat Galerisi'nde açılacak.
Bu imzada sanat var
Semiha Kozlucalı - OGÜNhaber olarak, Türkiye'nin 50 sanatçısının imzası ile birer eserinin yer alacağı "Bu imzada sanat var" sergisi açılmadan önce proje yöneticiliğini yapan Dilşad Atasoy, Günsu Saraçoğlu ve Özel Çocuklar Eğitim ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu başkanı Parin Yakupyan ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.


İmzanın sanatta yerini vurgulayan Dilşad Atasoy ve Günsu Saraçoğlu,sanatın güzelliğini ve iyiliği buluşturmak için yola çıktıklarını belirterek, serginin amacını "Günümüzde yaşayan önemli sanatçılarından 50 değerli ismi bir araya getirmek ve bu isimler aracılığıyla sanatçının imza değerine dikkati çekmek için yola çıktığımız bir projeyi hayata geçiriyoruz. Değerli sanatçıların imzalarının öne çıktığı çalışmalardan oluşan bu koleksiyonu bir katalog çalışmasıyla arşiv niteliğinde bir belge olarak tarihe bırakmak amacındayız." şeklinde ifade ettiler.

Türkiye'nin 50 sanatçısının imzası ile birer eserinin yer alacağı "Bu imzada sanat var" sergisinde eserlerin satışından elde edilecek gelirin, Özel Çocuklar Eğitim ve Dayanışma Derneği'ne (ÖÇED) eğitim bursu olarak aktarılacağını açıklayan Dilşad Atasoy ve Günsu Saraçoğlu, sanatta imzanın değerine dikkati çekerek, eğitime muhtaç çocuklara da sanatın güzelliğinin yansıtılacağını belirtti.

Port Art Sanat Galerisi'nde açılacak sergi, 20 Aralık'a kadar ziyaret edilebilecek.

Bu imzada sanat var projesine imzaları ile destek veren ve eserleri sergilenecek sanatçılar
Adnan Çoker – Devrim Erbil – Mustafa Ayaz – Tomur Atagök – Ali Candaş – Kemal İskender – Süleyman Saim Tekcan – Zafer Gençaydın – Cihat Aral – Ergin İnan – Meriç Hızal – Atilla Atar – Halil Akdeniz – Yalçın Gökçebağ – Hayati Misman – Tülin Onat – Yücel Dönmez – Zahit Büyükişliyen – Balkan Naci İslimyeli – Fevzi Karakoç – Bihrat Mavitan – Ekrem Kahraman – A. Celal Binzet – Hüsnü Koldaş – Nilay Büyükişliyen – Bedri Karayağmurlar – Resul Aytemur – Yusuf Taktak – Habip Aydoğdu – Şahin Paksoy – Aydın Ayan – Hasip Pektaş – Nedret Sekban – Ahmet Yeşil – Ertuğrul Ateş – Doğan Paksoy – Bubi – Faruk Cimok – Bedri Baykam – Mahir Güven – Ahmet Umur Deniz – Halim Çeliker – Mustafa Özel – Devabil Kara – Arzu Başaran – Bahri Genç – Taner Alakuş – Altan Çelem – Gülten İmamoğlu – Hakan Esmer
Yorum Yazın