TİC Holding Header
  • USD 31.368
  • EUR 33.921
  • Altın 2068.037
  • BIST 100 9220.83
  • Magazin

Musiki ustası Fikret Erkaya ata toprağında sevenleri ile buluştu

Erzurumlu müzik ustası Fikret Erkaya, Uzundere’de düzenlenen özel programla hemşehrileriyle buluşarak musiki ziyafeti sundu. Öğretmenler gününe özel etkinlikte sevenleriyle bir araya gelen Erkaya, hemşehrilerine unutulmaz bir gece yaşattı. Erkaya, 10 yıl ara verdiği sahneye ata toprağında çıkmış olmanın mutluluğunu dile getirdi.
Erzurumlu müzik ustası Fikret Erkaya, öğretmenler gününe özel etkinlik öncesi ve sonrası Uzundere’deki evinde misafir ettiği akrabaları ve hemşehrileri ile hasbihal etti.
Uzundere’de düzenlenen konser programına Uzundere Belediye Başkanı Hilmi Aktoprak, kurum amirleri ve ilçe sakinleri katıldı.

Genç yetenek de sahne aldı
Sanatçının yanı sıra sahneye çıkan Ahmet Yağmur Kucur, Üsküdar doğumlu genç bir yetenek. Tanburuyla izleyenlere unutulmaz anlar yaşatan Kucur, Uzundere’ye özgü eserleri seslendirerek programın coşkusunu artırdı. Ses sanatçısı ve müzisyen Ahmet Yağmur Kucur, bir Kalamış eseri olan "Bir Tatlı Huzur Almaya Geldim Kalamıştan" eserini "Erzurum’dan" olarak değiştirerek izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.
Uzundere Lisesi Konferans Salonunda gerçekleşen konser 3 saat sürdü.
Fikret Erkaya, 10 yıl sonra ilk kez memleket toprağında sahne almanın mutluluğunu yaşarken, hemşehrileri ve akrabaları da bu özel buluşmadan memnuniyetlerini dile getirdi.