TIC 600*160
TİC Haber Kule - Sağ
  • Medya

Üsküdar İletişim Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü akreditasyon sürecinde

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya ve Gazetecilik bölümü, İLEDAK akreditasyonu için değerlendirme sürecine alındı.
Üsküdar İletişim Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü akreditasyon sürecinde
İLEDAK değerlendirme ekibini, Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü Başkanı ve İnternet Gazeteciliği Derneği (TİGAD) Genel Başkan Yardımcısı ve Baş Danışman Prof. Dr. Süleyman İrvan ağırladı. Görüşmelerde TİGAD Genel Başkanı İzzet Aydın da yer aldı.

İLEDAK, İletişim Araştırmaları Derneği (İLAD) adına iletişim alanındaki programların akreditasyon değerlendirme süreçlerini yürütüyor. İLEDAK değerlendirme ekibi, Üsküdar Üniversitesi'ni kurum ziyaret etti. İletişim Fakültesi Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü’nün değerlendirmeye alındığı kurum ziyaretinde değerlendirme ekibi, bölümün altyapı olanaklarını inceledi; öğretim üyeleriyle, öğrencilerle, mezunlarla, dış paydaşlarla ve Üsküdar Üniversitesi yöneticileriyle görüştü.HEYETİ, TİGAD GENEL BAŞKAN YARDIMCISI PROF. DR. İRVAN GEZDİRDİ

Prof. Dr. Abdülrezak Altun başkanlığındaki ekipte; eş başkan Dr. Recep Yaşar, program değerlendiricileri Prof. Dr. Dilruba Çatalbaş Ürper ve Prof. Dr. Gülseren Şendur Atabek yer aldı.

İLEDAK değerlendirme ekibi, İletişim Fakültesine gelerek akademik personelle ve üniversite yöneticileriyle tanıştı. Fakülte bahçesindeki sohbetin ardından İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazife Güngör ile Yeni Medya ve Gazetecilik Bölüm Başkanı ve TİGAD Genel Başkanı Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman İrvan, değerlendirme ekibine fakültenin stüdyolarını, bilgisayar laboratuvarlarını, sınıfları, kütüphaneyi, konferans salonlarını ve haber atölyesini gezdirdi. Heyetin ziyaretine TİGAD Genel Başkanı İzzet Aydın da eşlik etti.

ÖĞRENCİLER VE ÖĞRETİM GÖREVLİLERİ İLE GÖRÜŞTÜLER
Kurum ziyaretinin ikinci gününde ilk olarak İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazife Güngör İletişim Fakültesi hakkında değerlendirme ekibini bilgilendirdi. Ardından değerlendiriciler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Süleyman İrvan'a özdeğerlendirme raporu çerçevesinde sorular sordular ve evrak üzerinden inceleme yaptı.
Program değerlendiricileri ayrıca, Yeni Medya ve Gazetecilik programının her sınıfından öğrencilerle ve ardından da bölüm öğretim üyeleri ve araştırma görevlileri ile görüştü.Ziyaretin son gününde İLEDAK değerlendirme ekibi gözlem ve değerlendirmelerine dayalı raporunu Üsküdar Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Zelka'nın hazır bulunduğu toplantıda okudu ve ardından raporun bir kopyasını Yeni Medya ve Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Süleyman İrvan'a verdi.

BUNDAN SONRA NE OLACAK?

İLEDAK değerlendirme ekibi hazırladığı raporunu İLEDAK yönetimine iletecek. İLEDAK yönetimi de raporu inceleyerek karar için İLAD Yönetim Kurulu'na sunacak. Akreditasyon konusunda nihai kararı, değerlendirme ekibinin raporu ve önerisi ışığında İLAD Yönetim Kurulu verecek.

DTR Elektrik Kule Reklamı - Detay Altı
Yorum Yazın