TIC 600*160
  • Moda

Gelinlik ve abiyenin nabzı İzmir'de atacak

İzmir'in önemli fuar etkinliklerinden İf Wedding Fashion 8. Gelinlik Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, Kültürpark Holleri'nde yarın açılıyor.
Gelinlik ve abiyenin nabzı İzmir'de atacak
İHA- Fuarda, defile ve yarışmalar ardı ardına gelecek. Fuarın açılışı 1/C No’lu Hol'de saat 10.00'da gerçekleştirilecek.

Protokolün açış konuşmalarının ardından Gelinlik Tasarım Yarışması Defilesi ve Ödül Töreni yapılacak protokol fuarı ziyaret edecek. Fuar kapsamında saat 14.30’da düzenlenecek solo defilesinde Kenzel Giyim, sürpriz bir isimle podyumu şenlendirecek. Defilenin sürpriz ismi, müzik dünyasındaki çalışmalarıyla adını duyuran Emre Altuğ olacak. Fuar katılımcısı Kenzel, Emre Altuğ şarkılarıyla koleksiyonunu modaseverler ile buluşturucak. Kenzel, solo defilesinde; kadının asaletini, ışığını ve güçlü duruşunu gösteren özel koleksiyonunu davetlilerin beğenisine sunucak. Özel kumaş kullanılarak, el işçiliği aksesuvarlarla birleşen Kenzel koleksiyonu; güçlü, kendine güvenen, zarif, şık ve asil bir kadını simgeliyor. Transparan detaylar, özel üretilmiş krepler, gipür ve dantellerin yer aldığı koleksiyon; krem, safran, pudra, mürdüm, royal kırmızı, aquamarin mavisi ve ekru gibi renklerle harmanlanarak modern bir haute couture silueti oluşturuyor.

22- 25 Ocak 2014 tarihleri arasında organize edilen sektöründe; Avrupa’nın en büyük, Türkiye’nin tek Uluslararası Fuarcılık Birliği’ne (UFI) onaylı fuarı İf Wedding Fashion İzmir- 8. Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı’nın katılımcı firma solo defileleri, İzmir Uluslararası Fuar Alanı 1 /C No’lu defile salonunda organize ediliyor. İzmir’e bir moda şöleni yaşatan IF WEDDING FASHION’ın katılımcı firma solo defilelerine J’adore, Kenzel&Bezz, Elysion ve Alchera firmaları katılıyor. Firmaların en yeni kreasyonlarını sergilediği defilelerin koreografisi Rönesans Ajans tarafından gerçekleştiriliyor. Defile kadrosunda ünlü modeller Özge Ulusoy, Didem Soydan, Hande Subaşı ve Larissa Gacamer’in yanı sıra 14 İzmirli manken Ece Begüm Yücetan, Çağla Doğanbaş Yeşil, Gözde Şensaz, İlayda Ejeyit, Gizem Bölük, Sinem Özgenoğlu, Sude Gelişli, Nazlı Demir, Yudum Kaçıral, Gamze Gerçeker, Dilay Dinç, Beril Tunçsiper, İrem İçel, Buse Bilek görev alıyor.

İf Wedding Fashion İzmir -8. Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı kapsamında düzenlenen Beyaz Perde temalı Gelinlik Tasarım Yarışması 5’inci kez düzenleniyor. Yarışmada finale kalan 15 tasarım, gelinliğe dönüştürüldükten sonra ilk kez jüri karşısına çıktı. 15 tasarım gelinlik, fuarın açılış programı kapsamında 22 Ocak Çarşamba günü açılış defilesinde sunulacak. Ayrıca tasarım gelinlikler sergi alanında fuar süresince sergilenecek. Ulusal çapta düzenlenen Beyaz Perde Gelinlik Tasarım Yarışması’na 116 tasarımcı, 348 tasarımıyla katıldı. İlk elemede yarı finale kalan 15 tasarım belirlendi. Daha sonra bu tasarımlar gelinliğe dönüştürüldü. Yarışmada, dereceye girenlere ödül olarak birinciye 7 bin 500 TL, ikinciye 5 bin TL, üçüncüye 3 bin TL verilecek.

Genç yeteneklerin sektöre kazandırılmasına katkıda bulunan Gelinlik Tasarım Yarışması; İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ) ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) işbirliğinde yapılıyor.
TIC Detay Altı
Yorum Yazın