• Moda

Gucci’den bambu saplı çantalara merhaba!

Önemli ayakkabı ve çanta tasarımcısı Gucci; yeni sezonda eski nostaljik bambu çantalarını yen versiyonları ile sunmaya başladı. Yeni sezonda 1947 yıllarına ait olan ve 2. Dünya Savaşı nedeniyle tedarikte zorlanma nedeniyle ortaya çıkan bu modeller yine gündeme taşınıyor.
Gucci’den bambu saplı çantalara merhaba!
Deniz Burakcan Demir - Tarihin içerisinde zorunluluktan oluşturulan bu tasarımlar daha sonra Gucci’nin modelleri arasında en iyileri yaşatmaya başladı.

Ahşap saplar yerine bambudan yapılan saplarla tasarımı yapılan çantalar böylece yıllardır en önemli moda akımının da öncüsü oldu.

Bambu saplı çantalarda klasik dokunuşların yanı sıra modern etkileri de görmek mümkün! Özel tasarım olarak Bamboo Classic modeli en önde gelenlerinden beyaz olarak tasarımı yapılan çantanın altın rengi bambu sapı deri versiyon çantayla bütünleştirilmiş olarak sunuluyor. Siyah, beyaz ve kırmızı olarak üç farklı renk tercihi bulunan çantanın; devekuşu ve timsah derisiyle hazırlanan egzotik hava taşıyan seçenekleri de yer alıyor.

Tasarımcı Alessandro Michele; çantanın sap tasarımına altın zincir omuz askısı ile süslemesiyle kendi etkisini de ortaya koyuyor. Her bir çanta içerisinde değişik çiçek desenli kapaklar ile Jane Austine’nin kitaplarından cep boyutları da eklenmiş.

Classic çanta modelinin yanı sıra üç farklı tasarımda bu yeni sezonda önemli tasarımlar arasında yerini alıyor. Bu modellerden birisi ahşap saplı ve etrafı kristallerle süslenmiş ve kükreyen kedi figürü ile tasarımın etkisini de ortaya koyuyor. Şık ve zarif olan bu çanta tasarımlarında Gucci hayvan figürlerini oldukça fazla kullanarak esinlenmiş. Kelebek, güve, kabuklu böcekler, tırtıl ve daha birçok farklı hayvanların esintilerini bulmak mümkün! Deri çantalara canlılık veren bu figürler ile beyaz metallerle süslemesi de bazı renklerle oluşturulmuş.

Gucci’nin yeni Sonbahar tasarımları hayli göz alıcı ve dikkat çekici olarak vitrinlerde yerini alıyor.
Yorum Yazın